Sztuka

Zwierciadło lata

Dawicius · 1 pazdziernika 2008, 09:49
dobry 13 głosów

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować i oceniać teksty
Zaloguj się Nie masz konta?   Zarejestruj się
Missy Seepy
Missy Seepy 1 pazdziernika 2008, 16:32
cóż to?:D
Grzegorz Kaczmarczyk
Grzegorz Kaczmarczyk 4 pazdziernika 2008, 17:30
kolorowo... i co z tego? Wykręcone w PS-ie na prawdę przeciętne zdjęcie.
Dawicius
Dawicius 5 pazdziernika 2008, 12:13
Panie Grzegorzu,
Jest pan w dużym błędzie twierdząc, iż do uzyskania danego efektu uciekłem sie do użycia tak banalnych metod. Pana komentarz jest zarzutem przeciwko mojej kreatywnosci oraz mniemania o jak i znaczeniu, ktore dla mnie ma fotografia. Nie polega ona dla mnie na "kliknieciu" na jeden przycisk w jakims programie w celu osiągniecia porządanego effektu. Coż to za sztuka zrobic fotografie, ktora każdy inny jest w stanie bez wysilku podrobic. Nie to charakteryzuje kwalifikowanego oraz "dobrego" fotografa. Fotograf to artysta bezustannie poszukujacy nowych, ciekawszych, indiwidualnych metod do uzyskania jeszcze bardziej zrożnicowanych efektow. Niczym kompozytor musyki synfonicznej probuje wykorzystac calą potęge, glębie, paletę farb, oraz rożnorodnosc dzwieku kryjącą sie za każdym instrumentem wchodzącego w sklad orkiestry. Nie wyczerpana ilosc motywow, kadrow/ujęc oraz rodzaji kompozycji czynia dla mnie fotografię fascynujaca. Jakże w rożny sposob może byc utrwalona chwila, ktora odczuwana jest przez nas jako unikalna i piekna. Jaka magie kryje w sobie kazde ujęcie, coż za klimat, nawet jezeli jest on na pierwszy rzut oka nie dostrzegalny. Udane zdjęcie to nie "plaski obraz" tylko głebia wypelniona uczuciami i wspomnieniami, ktore rozlewają się na obserwatora. Czasami do doswiadczenia tego fenomenu potrzebny jest mały klucz, otwierający ogromne wrota do potęgi tresci oraz wypowiedzi zawartej w zdjęciu. Ten kluczyk należy znalesc, aby pojąc całe piekno i zanurzyc się w magicznej aurze emanującej z na wieczonsc zatrzymanej w czasie chwili.
Te oto zdjęcie zostalo zrobione techniką "camera tossing", polegającej na rzuceniu aparatu w powietrze podczas uruchomienia somowyzwalacza. Cała sztuka i efekt polega na zachowaniu ostrości w centralnej części zdjęcia przy stworzeniu „wiru“.
Radzę nastepnym razem byc bardziej ostrożnym co do oceny zdjęc. Przedawkowana pewność siebie przy dysharmonicznym akompaniamencie niedostatecznej (?) wiedzy co do technik fotografii może wyrezultowac w samoponiżeniu.

Z pozdrowieniami dla wszystkich pasjonatow fotografii, a w szczegolności dla p. Grzegorza.
Grzegorz Kaczmarczyk
Grzegorz Kaczmarczyk 5 pazdziernika 2008, 20:51
Gratuluję pomysłu, czy zakupił Pan już nowy aparat? ;)
Grzegorz Kaczmarczyk
Grzegorz Kaczmarczyk 5 pazdziernika 2008, 21:21
Chciałem jeszcze zapytać, czy miał Pan w tym wypadku jakiś wpływ na to, co znajdzie się w kadrze? Technika, którą Pan wykorzystał nie musi być moją ulubioną i jej efekty nie muszą być dla mnie ciekawe. I właśnie tak jest w przypadku zamieszczonej przez Pana pracy. Musi Pan przyznać, że w jej stworzeniu dość dużą rolę odegrał przypadek. Oczywiście pomysł jest mocno oryginalny, lecz w moim odczuciu efekty nie rzucają na kolana.
Jeśli chodzi o mój "osąd" to przepraszam, mylić się jest rzeczą ludzką. Jednak ja oceniłem Pana pracę, Pan natomiast w pięknych słowach stara się ośmieszyć moją osobę i nie świadczy to o Panu zbyt dobrze.
Poza tym nie szukam tu opisów do prac i wyjaśnień, co też autor chciał przekazać odbiorcy... szukam raczej prac, które zapierają dech w piersiach i bronią się same. Jestem przekonany, że sam nie zamieściłem jeszcze takiego zdjęcia, ale może kiedyś...
latarnik słowa
latarnik słowa 7 pazdziernika 2008, 17:18
hm. ja też nie widzę tu nic interesującego.
Myślę, że zdjęcie powinno bronić się same, bez potoku słów i bez kontekstu tworzenia.
Pani Chorąży
Pani Chorąży 8 pazdziernika 2008, 10:24
dobry bajer to podstawa mawiano w latach 80-tych i jak to się skończyło ...
fotografia to przekaz obrazu nie słowa
Dawicius
Dawicius 8 pazdziernika 2008, 14:03
Fotografia to forma EXPRESJI za pomoca obrazu.
Kazde zdjecie ma w sobie schowana wypowiedz, czekajaca na odgadnienie przez analize poszczegolnych podpunktow artystycznych, ktore sa w nim zawarte lub zostaly uzyte do jego stworzenia.
Tym charakteryzuje sie dobra ocena fotografii, bowiem to wypowiedz jest tym, co "zapiera nam dech w piersiach" i co czyni zdjecie "broniacym sie samym". Od niej zalezy nasza reakcja na jego widok i uczucia towarzyszace nam podczas ogladania fotografii.
rava
rava 8 pazdziernika 2008, 15:57
nie zgodzę sie z tym, co napisałeś przed chwilą. Sztuka ma zachwycać sama w sobie, bez zbednych słów, opisów i interpretacji, bo każdy człowiek tę interpretację sam w główce na widok danej pracy sobie układa. Pomimo tego, że za wszelką cenę chciałbyś te fotografię "wybronić" słowem, w wielu ludziech (miedzy innymi we mnie) nie wzbudzi ona wiekszych emocji. Dlaczego?
Po pierwsze nawet po opisaniu tej techniki, praca dalej wygląda jak obrabiana w jakims programie, po drugie gapiąc sie na nią już dłuższy czas nie potrafię doszukać sie w niej jakiegoś przesłania.
To oczywiscie moja subiektywna opinia, jednakże chciałabym powiedzieć Ci, że nawet najpiękniejsze rzeczy wypisywane na temat danego dzieła, nie dodadzą jej uroku, walorów, poziomu.

Pozdrawiam serdecznie;)
rava
rava 8 pazdziernika 2008, 18:32
a, i nie to, żeby ta praca nie miała uroku, walorów itp, tylko poprostu różni ludzie - różne opinie. Zawsze komuś sie spodoba, komuś nie i musisz sie z tym liczyć. Nawet piękne słowa wtedy nie pomogą, bo o gustach sie nie dyskutuje ;)
Grzegorz Kaczmarczyk
Grzegorz Kaczmarczyk 8 pazdziernika 2008, 19:39
sama ekspresja bez jakiejkolwiek treści niewiele znaczy.
rava
rava 11 pazdziernika 2008, 00:16
a więc tę treśc trzebabyło załączyć przy pracy jako komentarz, a nie dopiero wtedy, gdy komus praca nie przypadła do gustu.
Dawicius
Dawicius 11 pazdziernika 2008, 10:19
Kazdy interpretuje na swoj indiwidualny sposob. Gdybym moja interpretacje dodal jako "komentarz" zabralbym wszystkim przstrzen w ktorej mogliby ogladajacy sie swobodnie poruszac. Nie chcialem ich wsadzac w klatke. Niech kazdy mysli wpatrujac sie w te zdjecie pod tytulem "Zwierciadlo lata" co chce.
Lesiu 11 pazdziernika 2008, 19:17
Fajnie średnio psychodeliczne
566 wyświetleń
przysłano: 1 pazdziernika 2008 (historia)

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca