Nie odkładaj robienia dzieci, kobieto

Nie odkładaj macierzyństwa na potem. Nie idź na studia. Nie wychodź poza kuchnię. Poza kuchnią mieszka szatan.

Proszę robić dzieci. Natychmiast. Nie szlajać mi się po Paryżach. Nie myśleć o karierze. Toż wstyd służyć mamonie, gdy trzeba Bogu służyć. I Ojczyźnie. Jak możesz służyć mamonie, kiedy trzeba rodzić dzieci różowe niczym wyprawki dla dziewczynek. Tak, bo prawem naturalnym jest uwarunkowany kolor wyprawek. Tak. Jak i prawem naturalnym kobiet jest obowiązek rodzenia dzieci. Jakiekolwiek więc szerzenie bezprawia nierodzenia nie tyle jest dążeniem do równouprawnienia, co atakiem na prawo natury, gdyż natura od Boga pochodzi. Bóg zaś mówi jasno: „Obarczę cię niezmiernie wielkim trudem twej brzemienności, w bólu będziesz rodziła dzieci, ku twemu mężowi będziesz kierowała swe pragnienia, on zaś będzie panował nad tobą.”

 

Jak wobec tego możesz w ogóle, kobieto, puchu marny, do jakiegokolwiek równości dążyć? Czy nie dał jasnych wytycznych Pan? Ból, cierpienie i rola matki. Kariera? Paryż? Dom? To wartości zupełnie nieprawdziwe, ponieważ doprowadzają do przyjemności, dają radość, a radość z tego świata jest. Nie o ten zaś świat powinno chodzić. Prawdziwe człowieczeństwo osiąga się w bólu!

 

Musisz więc rodzić dzieci, najlepiej chłopców. Dawać im ognisko domowe, ciepło rozgrzanej od wystrzałów lufy karabinu. Kształtować w nich postawę odpowiednią. Jedyną słuszną. Powinni być gotowi na śmierć. Wzorzec już dawno został określony. Matka gotowa patrzeć na śmierć dziecka. Na śmierć dzieci. I nie Niobe mam na myśli. Z niej przykład bierz, jeżeli chodzi o płodność. Siedmiu synów i siedem córek. Rolą kobiety, jest rodzić dzieci. Nie jednak – jak to uczyniła Niobe – buntowanie się przeciw bogom. Nawet tym fałszywym, greckim. Porzuć je. Bierz przykład z tej, której Syna zabili Rzymianie i Żydzi. Powinnaś rodzić żołnierzy gotowych umrzeć. A ja już znajdę im powód do umierania.

 

Wartością nie jest życie, ale śmierć. Wartością nie jest życie, ale gotowość na to, by je stracić.

 

A jeśli urodzi się dziewczynka, to każ jej nosić te wszystkie sukienki i resztę świecącego badziewia. Niech wie, gdzie jej miejsce. Nie wysyłaj jej na studia. Niech szybko złapie sobie faceta, niech mu rodzi dzieci. Niech wyznaje moje wartości.

 

Nikt nie potrafi lepiej wychować dzieci niż rodzice, którzy wybierają to, co ja wybrałem. Pamiętaj, nie rodzisz dzieci z chęci i możliwości – to by było zbyt egoistyczne. Rodzisz dzieci, bo taki masz obowiązek. Rodzisz, bo musisz cierpieć. Rodzisz, bo Twoje bezrefleksyjne przywiązanie do tradycji pozwala mi rządzić.

 

-----------------------------

 

Tekst inspirowany jest kampanią Fundacji Mamy i Taty "Nie odkładaj macierzyństwa na potem".

 

Wykorzystano rysunek autorstwa Magdy Danaj. Za stroną: Foch.pl

 

Michał Domagalski

Michał Domagalski premium

36 lat Poznań/Ostrzeszów
625 artykułów 70 tekstów 2128 komentarzy 75 postów 4 teksty piosenek
Urodził się w Ostrzeszowie w 1982. Publicysta i krytyk. Redaktor prowadzący portalu Wywrota od kwietnia 2015 do października 2016. Jako poeta debiutował w almanachu Połów. Poetyckie debiuty 2014-2015. Mieszka w Poznaniu. Na stronach Biura Literackiego…
Zasłużeni dla serwisu
Współpraca


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
dina
dina 9 czerwca 2015, 22:23
Suuuuuuuuper
Agnieszka
Agnieszka 10 czerwca 2015, 13:57
Dokładnie.
karo
karo 10 czerwca 2015, 16:56
w samo sedno
Ola
Ola 10 czerwca 2015, 17:38
No dobrze, ale właściwie o co chodzi????
Michał Domagalski
Michał Domagalski 10 czerwca 2015, 18:07
@dina, Agniesza, karo - dzięki.

@Ola, To zależy.
Malkontent
Malkontent 14 czerwca 2015, 23:09
Dokładnie tak! Spot mówi: "powodem problemów demograficznych kraju są ambitne kobiety".
Fundacja zapomina, że dzieci robi "mama i tata", a nie tylko mama.
Rodzicielstwo to decyzja pary, no chyba że kobieta "łapie" na ciążę swojego chłopaka, lub dowolnego pana. Może też ewentualnie zdecydować się na "zakup" spermy. Na tym kończy się jej pole decyzyjne, bo nawet jeśli jest zdecydowana na dzieci, to musi być zdecydowany na nie partner. Jeśli jest zdecydowana i szanuje partnera, nie wkręca go w dziecko i nie szantażuje (to istota partnerstwa).
Ta fundacja i ten spot pokazują to, na co zwraca Pan uwagę, że "prawem naturalnym kobiet jest obowiązek rodzenia dzieci - obowiązek z Boskiego nadania: „Obarczę cię niezmiernie wielkim trudem twej brzemienności, w bólu będziesz rodziła dzieci, ku twemu mężowi będziesz kierowała swe pragnienia, on zaś będzie panował nad tobą.”
Fundacja jest wilkiem w owczej skórze, nazywa się "mamy i taty", ale służy interesom pana i państwa. Kobieta jest narzędziem, i tylko narzędziem. Ponieważ ostatnio "wyrwała dla siebie kawałek tortu (kariera i przyjemności)", trzeba ją zdyscyplinować.
Michał Domagalski
Michał Domagalski 15 czerwca 2015, 16:14
@Malkontent, dziękuję Ci za ciekawą wypowiedź. Pozdrawiam
Michał
40-letni ojciec dwójki dzieci
40-letni ojciec dwójki dzieci 12 lipca 2015, 22:17
Dzieci to ogromne ograniczenie wolności, ale nikt ci głośno nie powie, że żałuje - bo "nie wypada". Trzeba to zrobić we właściwym momencie (kiedy się już jako tako "wyszaleliśmy") i po przemyśleniu wszystkich minusów i (nielicznych) plusów. Albo nie robić wcale.... Dzieci powinien mieć tylko ten, kto ma taką pasję i jest na to gotów. Dzisiaj świat daje tyle sposobów na ciekawsze życie - dzieci to tylko jeden z wielu scenariuszy... Możesz poznawać ciekawych ludzi dzięki Sieci, za grosze latać po świecie (tanie linie lotnicze)... Kiedyś ludzie nie mieli takich perspektyw, więc przychodziło im tylko do głowy kopiować wpojony schemat - pobrać się (jedyny pewny dostęp do seksu w purytańskim społeczeństwie) i napłodzić dzieci, które wypełnią im czas obowiązkami.
No ale naszym władcom chodzi o ratowanie ZUS-u i całego systemu opartego na ciągłym DŁUGU. Potrzebują nowych niewolników-płatników.
Poczytajcie sobie o dzieciach i małżeństwie na samczeruno.pl - to terapia szokowa, która otworzy wam oczy i da do myślenia.
rss
przysłano: 9 czerwca 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło