Wywrota

Dlaczego Zostałeś Odrzucony po Rozmowie o Pracę

Rozmowa o pracę to dla każdego stresująca sytuacja i chyba nie ma osoby, która temu zaprzeczy. Ale dobra wiadomość jest taka, że rozmowa kwalifikacyjna jest stresująca dla obu stron i również zespół menedżerów odpowiedzialny za rekrutację odczuwa takie same emocje jak każdy, a niejednokrotnie pracodawca stresuje się bardziej od swojego potencjalnego pracownika.

I może trudno jest ci w to uwierzyć, ale im prędzej uświadomisz sobie pewne fakty, tym szybciej poznasz powody, dla których zostałeś odrzucony po rozmowie o pracę, szczególnie jeśli jest to praca w dużej sieci takiej jak Empik albo Lidl, na której szczególnie bardzo ci zależało. 

 

Mamy nadzieję, że nasza lista poniższych powodów będzie dla ciebie kluczowa i skuteczna, jeśli chodzi o rozmowy kwalifikacyjne oraz pomoże ci uporać się z najczęstszymi błędami jakie są popełniane podczas rozmowy o pracę. Niezależnie od tego jakie są opinie o pracodawcach w Polsce musisz bowiem wiedzieć, że pracodawcy nie są tacy źli jak często próbuje ich się przedstawić, szczególnie na forach internetowych. Oni chcą jak najlepiej dla swojego przedsiębiorstwa i dlatego poszukują kompetentnych osób, które szybko się uczą. Zapoznaj się z naszą listą powodów i dowiedz, dlaczego odrzucili cię po rozmowie o pracę. 

Główne powody odrzucenia po rozmowie o pracę

  • Nie ukryłeś skutecznie braku kompetencji: Nie ma takiej osoby, która posiada wszystkie niezbędne kompetencje. Jeśli nie otrzymałeś pracy to możliwe, że niewystarczająco dobrze ukryłeś swoje braki. Następnym razem zaakcentuj to, że jesteś pojętny i szybko się uczysz, a ewentualne braki nadrobisz w tydzień. Zobaczysz, że to pomoże.
  • Za bardzo postawiłeś na indywidualizm. Być może mylnie założyłeś, że pracodawcy z mocnych branż, do jakich należy Biedronka stawiają na indywidualizm i samodzielność. W wielkich korporacjach chodzi o to, żeby być trybikiem w dobrze naoliwionym urządzeniu. Następnym razem pokaż, że potrafisz się dostosować i pracować w grupie, a zobaczysz, że otrzymasz pracę.
  • Otrzymałeś złą opinię z poprzedniej pracy. Być może opinia z zakładu pracy, w którym wcześniej pracowałeś nie jest idealna. Postaraj się wyjaśnić wszystkie wątpliwości w kadrach i poproś o wystawienie takiego świadectwa pracy, co do którego przyszły pracodawca nie będzie miał żadnych wątpliwości.
  • Stawiałeś za dużo swoich warunków. Dużym błędem jest stawianie podczas rozmowy o pracę zbyt dużej ilości warunków i wymagań, które przyszły pracodawca może odebrać jako roszczeniowość. Pokaż, że jest dyspozycyjny, grzeczny i komunikatywny, i bezproblemowy, a z innymi pracownikami zawsze się dogadujesz.
  • Przed rozmową o pracę sprawdź oczekiwania. Sprawdź oczekiwania pracodawcy jeszcze przed rozmową o pracę. Często pracodawcy mają niesprecyzowane wymagania, których nie zamieszczają w ofercie pracy, mogą być to drobne, ale istotne szczegóły.  Najlepiej poczytaj opinie pracowników, z nich dowiesz się wszystkiego, co może ci pomóc lepiej wypaść na rozmowie.

Nie daj się na rozmowie o pracę i zdobądź wymarzone stanowisko

Mamy nadzieję, że nasz poradnik pomoże ci pomyślnie przejść przez każdy etap rekrutacji w dużych korporacjach z branży e-commerce, takich jak Arvato, albo z branży usług jak np. praca w sieci salonów T-mobile. Niezależnie od tego na jaką rozmowę o pracę się wybierasz, te zasady sprawią, że unikniesz pułapek a twoja kandydatura już nigdy nie zostanie odrzucona. Pamiętaj, że powodów odrzucenia po rozmowie o pracę może być naprawdę wiele, a do głównych należy przede wszystkim nadmierny stres. Przed rozmową kwalifikacyjną sprawdź w internecie opinie o pracy, gdyż na ich podstawie możesz wywnioskować czego się spodziewać na takiej rozmowie.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 13 maja 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca