Wywrota

Tani kurier - czy niskie ceny to kluczowy kryterium podczas wyboru kuriera?

Prowadząc sklep internetowy na pewno wysyłamy wiele towarów do naszych klientów. Liczy się tu czas dostawy oraz koszt wysyłki. Branża e-commerse jest niezwykle konkurencyjna i niestety, jeżeli nie będziemy mieli oferty, która przypadnie do gustu klientom, to nie mamy, co liczyć na wysokie obroty. Kluczowe w tym wypadku wydają się tanie przesyłki kurierskie. Czy jednak na pewno tak jest? Sprawdźmy!

Kurier dla sklepu internetowego

Każdy z nas pragnie szybko zamówić produkt, oraz w równie krótkim czasie otrzymać go do domu. Niestety nie zawsze tak jest. Czasami niefortunny wypadek może sprawić, że zamówiony towar nie dotrze do nas albo będzie ze sporym opóźnieniem. W dużej mierze jakość usług kurierskich uzależniona jest od samej firmy. Tacy liderzy jak DPD, DHL, FedEx czy Poczta Polska nie mogą sobie pozwolić, na jakiekolwiek problemy z wysyłką.

Niestety wciąż rozwijający się rynek zakupów online sprawia, że klienci nie patrzą już tylko na tanie firmy kurierskie. Interesują ich także dodatkowe usługi, jakie otrzymują w cenie kuriera.

Co może zaoferować nam firma kurierska?

Podstawową usługą jest oczywiście odbiór paczki od nadawcy oraz jej transport w sposób bezpieczny i nienaruszony wprost do odbiorcy. W ramach podstawowych usług kurierzy przewożą paczki o różnych rozmiarach i wadze. Nawet te bardzo ciężkie. Większość kurierów posiada własne wymogi odnośnie pojedynczych paczek.

 

Jeśli zmienimy adres dostawy to również nie jest problemem. Większość firm kurierskich umożliwia wykonanie przekierowania paczki w ramach podstawowego pakietu.

 

Do podstawowego pakietu zalicza się również ubezpieczenie przesyłki do określonej kwoty, a także śledzenie przesyłki gdzie aktualnie się znajduje.

 

Natomiast z dodatkowych usług można wyróżnić wybranie terminu dostawy, obsługę ciężkich paczek, dodatkowe powiadomienia oraz poszerzone pakiety ubezpieczenia. Takie usługi są ekstra płatne, co zwiększa niekiedy znacznie koszt dostawy. Niektóre firmy kurierskie oferują dostarczenie paczek na określoną godzinę, w dany dzień albo w dni wolne od pracy. Trzeba jednak to dokładnie sprawdzić podczas dokonywania zakupu, ponieważ nie każdy sklep internetowy ma podpisaną umowę z taką firmą kurierską. Wiele firm kurierskich oferuje również dostarczenie paczki do punktu takiego jak poczta, kiosk Ruchu, paczkomat czy niektóre sklepy. Jest to idealne rozwiązanie dla osób pracujących. O dowolnej porze mogą wybrać się do takiego miejsca i odebrać zamówienie.

 

Jak można zauważyć nie zawsze klient patrzy na niską cenę kuriera. Często liczą się dodatkowo płatne usługi. Czasami dla klientów ważniejsze jest odpowiednie zabezpieczenie przesyłki, niż bardzo niskie koszty dostawy.


przysłano: 14 maja 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca