Film

Port Wrocław 2009: Urwany film

 

                                                                                                                                                                             W tegorocznej zabawie w „Nakręć wiersz” udział wzięło ponad 200 osób, w równolegle realizowanych projekcie „Etiuda z wierszem” kolejne 50. Do finałowych prezentacji podczas 14. edycji festiwalu Port Wrocław wybrane zostały 23 filmy. 

 

Wśród zakwalifikowanych filmów w konkursie „Nakręć wiersz” znalazły się m.in. utwory Justyny Bargielskiej, Wojciecha Brzoski, Julii Szychowiak, Marcina Świetlickiego, Adama Zdrodowskiego. Pełna lista uczestników turnieju na portowej stronie. 

 

Filmy będzie można zobaczyć w trakcie dwóch prezentacji (w sobotę o 14:15 oraz w niedzielę o 12:00). Wszystkie projekcje odbywać się będą na głównej scenie Teatru Polskiego. Tutaj też prezentowane będą „Etiudy z wierszem”, przygotowane przez studentów wrocławskiej ASP.

 

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w niedzielny wieczór (19 kwietnia) na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu. Początek otwartej dla wszystkich gali o 19:30. Po niej koncert zespołu Ballady i Romanse.

 

Fundatorem nagrody w „Nakręć wiersz” (w wysokości 10 tysięcy) jest Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Wyróżnienia w konkursie „Etiuda z wierszem” (5 tysięcy) ufundował Dyrektor Biura Literackiego Artur Burszta.

 

Dla uczestników konkursów przygotowane zostały także zamknięte warsztaty filmowe „Złodzieje wierszy”, prowadzone przez jurorów konkursu: Darka Foksa, Janusza Kondratiuka, Jarosława Szodę i Mariusza Wilczyńskiego.

 

Udział w zajęciach może być niepowtarzalną okazją do rozmowy o kręceniu wierszy oraz o niełatwej sztuce zachowania rytmu, rymu i poetyki utworu lirycznego w jego wizualnym odpowiedniku.

 

Aby wziąć udział w warsztatach, wystarczy wypełnić i przesłać do 27 marca formularz zgłoszeniowy, dostępny na festiwalowej stronie. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc wprowadzona zostanie symboliczna opłata. O udziale decydować będzie kolejność zgłoszeń.
                            

 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 5 marca 2009 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca