Film

Future Shorts w Poznaniu

 

FUTURE SHORTS ONE
STYCZEŃ 2011

 

NAJLEPSZE FILMY KRÓTKOMETRAŻOWE ZE ŚWIATA!

 

 

Rozpoczynamy rok z nową energią i całkiem nowym, gorącym programem – w sam raz na zimowy styczeń! W 2011 mijają już 4 lata, odkąd Future Shorts regularnie gości w Polsce. Dotychczas odbyło się ponad 300 pokazów, które co roku trafiają do ponad 8-tysięcznej publiczności na przestrzeni całego kraju. Z tej okazji chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim widzom i fanom FS za wsparcie! Liczymy, że w dalszym ciągu będziecie łączyć się z nami w globalnym doświadczeniu nowej generacji festiwalu filmowego!

 

Cykl pokazów rozpoczniemy w Poznaniu 8 stycznia w Auli WSNHiD. Wieczór wzbogaci występ specjalnego muzycznego gościa – zespołu The Tsigunz. The Tsigunz Turbo Balkan Groove to muzyczna i koncertowa torpeda – grupa łącząca sztukę Wschodu i Zachodu, kradnąca tradycyjne melodie z Bałkanów, Turcji, Bliskiego Wschodu i Indii, a potem bezczeszcząca je za pomocą zdobyczy muzyki XXI wieku. Tego nie można przegapić! Zabawa nie kończy się jednak w Poznaniu – w kolejnych dniach stycznia Future Shorts zawita również do innych miast.

 

W programie najciekawsze filmy krótkometrażowe najzdolniejszych twórców z całego świata. Jak co miesiąc zaproponujemy dawkę najciekawszych teledysków: „Ah!" grupy Oval, „Heaven Can Wait" Charlotte Gainsbourg oraz „Ravers" Deadmau5a. Pokażemy zaskakujące dokumenty: „Heartland Transport" o 17 homoseksualnych parach w podróży, której celem jest... ślub i „Homemade Spacecraft" o ojcu i synu, wysyłających w przestrzeń kosmiczną... iPhone'a. Nie zabraknie też animacji: „In The Air" to przestroga przed manipulacyjnym potencjałem mediów audiowizualnych, a „Die Wahrheits Quizshow" - opowiedziana w formie telewizyjnego show historia choroby słynnego atlety. Zobaczyć będzie można również krótki film, którego bohaterka zagubiła się w wyniku traumatycznego doświadczenia („Foreign Parts"), a także „Kitchen" - zapis stoczonego w kuchni starcia między samotną kobietą a dwoma... homarami.

 

Zapraszamy!

 

www.futureshorts.pl
www.myspace.com/thetsigunz

 


W PROGRAMIE:

 

Oval - Ah!
Reż. Darko Dragicevic / 2010 / Niemcy / 3'
Skomplikowany układ taneczny w nowym teledysku grupy Oval. Tancerka Isabelle Rune wprowadza w życie choreografię Waltera Bickmanna, a reżyseruje Darko Dragicevic - pochodzący z Belgradu filmowiec, który studiował w Nowym Jorku i obecnie mieszka w Berlinie.

 

Charlotte Gainsbourg - Heaven Can Wait
Reż. Keith Schofield / 2009 / USA / 2'50


Zbiór dziwacznych scen: dinozaur w peruce pod prysznicem, gigantyczny szczur na ostrzu noża, astronauta z głową z naleśników... Wideoklip do piosenki Charlotte Gainsbourg z gościnnym udziałem Becka. Keith Schfield to twórca reklam (m.in. K-Swiss, Sony, McDonald's) i teledysków (m.in. dla Justice, The BPA, Supergrass). W 2009 roku zdobył nagrodę Cannes Gold Lion za Diesel „SFW XXX".

 

Heartland Transport
Reż. Cody Stokes / 2010 / USA / 7'50

3 kwietnia 2009 Sąd Najwyższy w Iowa podtrzymał orzeczenie mówiące, że w interesie państwa nie leży odmawianie obywatelom prawa do małżeństwa ze względu na seksualną orientację. Niedługo potem Ed Reggi i Scott Emanuel wynajęli autobus, żeby przewieźć siedemnaście homoseksualnych par z St. Louis do Iowa City, gdzie mogły legalnie wziąć ślub. Cody Stokes to reżyser, scenarzysta i producent, laureat prestiżowej Princess Grace Film Award, założyciel Middle Coast Film Collective. Obecnie mieszka w Nowym Jorku, ale pracując nad swoimi filmami zwiedził m.in. Ghanę i Rwandę.

 

Kitchen
Reż. Alice Winocour / 2005 / Francja / 14'

Młoda kobieta przygotowuje przepis na homara po amerykańsku, który wymaga pokrojenia żywego skorupiaka na kawałki i wrzucenia go - wciąż żywego - do wrzącego oleju. Samotna w swojej kuchni, musi stawić czoła dwóm ruszającym się homarom i zabić je tak schludnie, jak to możliwe. „Kitchen" nominowano do Złotej Palmy dla najlepszego filmu krótkometrażowego na Festiwalu Filmowym w Cannes. To debiutancki film Alice Winocour, reżyserki bardzo dobrze znanego widzom Future Shorts „Magic Paris".

 

Foreign Parts
Reż. Michael Cody / 2009 / Wietnam, Australia / 10'30

W konsekwencji traumatycznego wydarzenia młoda oszołomiona kobieta włóczy się w miejscu zarazem znajomym i dezorientującym. Świat pogrążył się w żałobie - wspomnienia kolidują ze złudzeniami, koszmarna tęsknota towarzyszy niespodziewanym spotkaniom. Bohaterowie doświadczają nieporozumień i dwuznaczności, które współgrają z pozostałościami burzliwej historii... Film miał światową premierę na festiwalu w Clermont-Ferrand.

 

Homemade Spacecraft
Reż. Luke Geissbuhler / 2010 / USA / 7'

Ojciec i syn z Brooklynu wysyłają w stratosferę iPhone'a, który ma zarejstrować promień krzywizny Ziemii. W przypływie naukowej inwencji do kosmicznych badań wystarczy opakowanie po jedzeniu na wynos, balon meteorologiczny i kieszonkowy telefon komórkowy. Uwaga: wydarzyło się naprawdę! Odpowiedzialni za ten eksperyment to: Luke Geissbuhler - operator filmowy (pracował m.in. przy „Bruno" i „Boracie") - oraz jego 7-letni syn Max.

 

Die Wahrheits Quizshow/ The Truth Game Show
Reż. Wu Kung / 2010 / Niemcy / 8'

Dlaczego słynny atleta Lan Lan nagle zachorował? Popularny program telewizyjny usiłuje odkryć prawdę. Film nominowany do nagrody w konkursie etiud studenckich na Internationalen Trickfilmfestival Stuttgart 2010.

 

In The Air
Reż. Martinus Klemet / 2009 / Estonia / 9'

Telewizyjna transmisja między wilkiem a ludźmi prowadzi do zachwiania praw grawitacji... Sugestywna animacja o tym, że w audiowizualnych mediach tkwi potencjał do manipulacji ludźmi i zwierzętami. Martinus Klement studiował informatykę na Tallin Polyechnic School oraz grafikę i animację na Estońskiej Akademii Sztuk Pięknych. W trakcie studiów nakręcił dwa krótkometrażowe filmy w animacji 3D („Light My Fire", „Furry Flurry"), które odwiedziły wiele festiwali. Pracuje jako animator 3D, a „In the Air" to jego pierwsza kolaboracja ze studiem Eesti Joonisfilm.

 

Deadmau5 - Ravers
Reż. Colin O’Toole / 2009 / Wielka Brytania / 10'

Najnowszy teledysk Deadmau5a - gorącego producenta muzyki house - do hitu „I Remember" to zarazem krótki film o czasach największej świetności nielegalnej sceny rave.

8 stycznia 2011 Poznań/w Auli WSNHiD

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 23 sierpnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca