Film

Inauguracja projektu „Kino MuBa”!

Wstęp Wolny!!!

 


Zapraszamy na otwarcie zupełnie nowej sali projekcyjnej Muzeum Bajki Se-ma-for oraz uroczystą inaugurację projektu „Kino MuBa”!


Fundacja Filmowa Se-ma-for oraz Muzeum Bajki Se-ma-for wkracza w Nowy Rok z kolejnym przedsięwzięciem. Projekt „Kino MuBa” to próba stworzenia w naszym mieście pierwszego, stałego „okna” do zdumiewającego świata animacji, eksperymentu i dokumentu. Projekt „Kino MuBa” skierowany jest zarówno do dzieci i młodzieży (Mała MuBa), jak i widzów dorosłych (MuBa Nocą); do grup zorganizowanych (pokazy przedpołudniowe) oraz indywidualnych widzów (pokazy popołudniowe i wieczorne). W programie „Kina MuBa” znajdą się regularne projekcje pełnometrażowych filmów animowanych, spotkania z twórcami krótko- i średniometrażowych filmów animowanych połączone z projekcjami (Degustacje Filmowe), cykle tematyczne poświęcone kinu eksperymentalnemu i sztuce video (Se-ma-for Experience), a także pokazy wartościowych filmów dokumentalnych (MuBaDoc).

 

 

ADRES Kina MuBa:
Ul. Targowa 1/3, B. 24 90-022 Łódź (tymczasowe wejście od Tuwima 54, przez portiernię EC1)


***
Program inauguracji:


DRŻĄCE TRĄBY (2010. 3’30”), Natalia Brożyńska


Pafnucy, futrzany stwór z lateksową trąbą,  nie jest zbyt zadowolony ze swojej fizjonomii. Wśród gazet ma zdjęcie Kalasantego, postaci charakteryzującej się twarzą tryskającą zdrowiem i pogodą ducha. A Pafnucy porusza się na wrotkach, ma kłopoty z koordynacją ruchową, daleko mu do Kalasia. Wpada w szał.

 

Natalia Brożyńska urodziła się 13 grudnia 1990 roku w Łodzi. W 2009 roku, po maturze, rozpoczęła studia w PWSFTviT w Łodzi, specjalność: animacja i efekty specjalne. 'Drżące Trąby' to jej film pierwszoroczny, debiut w dziedzinie animacji. Obecnie studiuje na drugim roku animacji i efektów specjalnych.

 

Retrospektywa filmów Michała Mroza: DRZEWO (2007’ 7’), SZCZĘŚCIE (2008, 9’), MARIONETKI (2008, 2’)

 

Łódzka premiera filmu animowanego ZGRZYT Michała Mroza (2010, 15’). ZGRZYT opowiada historię cyklu życia robota który jest zdany tylko na siebie. Pod koniec powtarza schemat dzięki któremu został stworzony.

 

Michał Mróż (ur. 1990), dwudziestoletni reżyser, scenarzysta, twórca filmów animowanych metodą poklatkową. Zdobywca czterdziestu ośmiu nagród na festiwalach w Polsce i na świecie oraz medalu za działalność twórczą w Klubie AKF “Sawa”. Uczestnik warsztatów operatorskich w londyńskim Studiu Panavision oraz w BBC, warsztatów scenariuszowych w Malmo w Szwecji oraz warsztatu filmu animowanego w Dreźnie. Stypendysta Warszawskiej Szkoły Reklamy na wydziale Grafiki.

 

UNDERLIFE (2010, 8’), Jarosław Konopka


Najnowsza produkcja Studia Munka i Se-ma-for Produkcja Filmowa. „Underlife” to film inspirowany „Kołysanką” Krzysztofa Komedy w sposób metaforyczny przedstawia destrukcyjny wpływ, jaki wywierają na człowieka przodkowie i stawia pytanie, czy jesteśmy w stanie się spod niego wyzwolić. Porusza uniwersalny problem tkwiących w podświadomości  uwarunkowań, które determinują i definiują nasze życie.  Wózek stanowiący symbol czasu i miejsca narodzin to motyw przewodni filmu. Jest zarówno miejscem w którym pojawiamy się po przyjściu na świat, jak i przedmiotem który po latach przypomina nam o korzeniach. Wyznacza cykliczność istnienia, łączy przeszłość z przyszłością.

 

Jarosław Konopka  zajmuje się grafiką, malarstwem, fotografią, udźwiękawianiem filmów. W 1997 roku ukończył ASP w Krakowie na Wydziale Grafiki. W 2005 roku założył Amatorskie Studio Wytwarzania Filmów Eksperymentalnych i Animowanych - The Acrylikal Brothers, w którym wytworzył swoje trzy filmy: "In a Dream", "Self Portrait", "Dno". Dwa ostatnie były prezentowane na festiwalu filmów animowanych OFAFA w Krakowie

 

SPOTKANIE Z MICHAŁEM MROZEM I NATALIĄ BROŻYŃSKĄ


DROBNY POCZĘSTUNEK

 

ZAPRASZAMY!!! 

7 stycznia 2011 Łódź

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 23 sierpnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca