„Pogorzelisko”

Z przyjemnością informujemy, że już 28 stycznia do kin zawita zwycięzca tegorocznego Warszawskiego Festiwalu Filmowego - Pogorzelisko

 

Zapraszamy do obejrzenia trailera na kanale YouTube HAGI FILM.

http://www.youtube.com/HAGICINEMA


Podczas lektury testamentu swojej matki u notariusza Lebela, rodzeństwo Jeanne i Simon Marwan 

otrzymuje dwie koperty przeznaczone dla ich ojca, którego uważali za zmarłego oraz dla brata, o którego istnieniu nie mieli pojęcia.

Jeanne odnajduje w tym klucz do milczenia matki na kilka ostatnich tygodni przed śmiercią. Decyduje się natychmiast wyjechać na Bliski Wschód, by poznać nieznaną dotąd przeszłość swojej rodziny.

Simon nie przywiązuje tak wielkiej wagi do pośmiertnej prośby matki. Jednak miłość do siostry zmusza go do dołączenia się do Jeanne w podróży do kraju przodków śladem matki, tak odmiennej od tej, którą znał.

Wspierane przez notariusza Lebela rodzeństwo ponownie poznaje historię matki, odkrywając tragiczne przeznaczenie wykute przez wojnę i nienawiść oraz... odwagę wyjątkowej kobiety.

Adaptacja znanej sztuki Wajdi Mouawada "Incendies", jest bulwersującym poszukiwaniem wtajemniczenia, które łączy horror wojny z siłą niezatartego dziedzictwa. To walka między spiralą nienawiści, a wielką siłą, by przetrwać.  

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 25 sierpnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło