Film

Repertuar Kina MuBa

 

Repertuar Kina MuBa od 28 stycznia do 3 lutego 2011 r.


Fundacja Filmowa Se-ma-for oraz Muzeum Bajki Se-ma-for wkracza w Nowy Rok z kolejnym przedsięwzięciem. Projekt „Kino MuBa” to próba stworzenia w naszym mieście pierwszego, stałego „okna” do zdumiewającego świata animacji, eksperymentu i dokumentu. Projekt „Kino

 MuBa” skierowany jest zarówno do dzieci i młodzieży (Mała MuBa), jak i widzów dorosłych (MuBa Nocą); do grup zorganizowanych (pokazy przedpołudniowe) oraz indywidualnych widzów (pokazy popołudniowe i wieczorne). W programie „Kina MuBa” znajdą się regularne projekcje pełnometrażowych filmów animowanych, spotkania z twórcami krótko- i średniometrażowych filmów animowanych połączone z projekcjami (Degustacje Filmowe), cykle tematyczne poświęcone kinu eksperymentalnemu i sztuce video (Se-ma-for Experience), a także pokazy wartościowych filmów dokumentalnych (MuBaDoc).
Zachęcamy również przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, licea oraz inne grupy zorganizowane do umawiania seansów w godzinach przedpołudniowych.

 

***
ADRES Kina MuBa:
Ul. Targowa 1/3, B. 24 90-022 Łódź (tymczasowe wejście od Tuwima 54, przez portiernię EC1)
***
KONTAKT I REZERWACJE:
(42) 681-54-74
502-496-350
 muzeum@se-ma-for.com

 

***

 

W PROGRAMIE:

 

30.01 (NIEDZIELA)
11.00 MAGICZNA GWIAZDA + PIOTRUŚ I WILK
14.00 MAŁY SE-MA-FOR – ZESTAW NAJNOWSZYCH FILMÓW SE-MA-FOR’A DLA DZIECI
19.00 METROPIA

 

31.01 (PONIEDZIAŁEK)
17.00 MAGICZNA GWIAZDA + PIOTRUŚ I WILK19.00 METROPIA

 

01.02 (WTOREK)
17.00 MAGICZNA GWIAZDA + PIOTRUŚ I WILK
19.00 METROPIA

 

02.02 (ŚRODA)
17.00 MAGICZNA GWIAZDA + PIOTRUŚ I WILK
19.00 METROPIA

 

03.02 (CZWARTEK)
17.00 MAGICZNA GWIAZDA + PIOTRUŚ I WILK
19.00 METROPIA

 

***
Mała MuBa zaprasza:

 

MAGICZNA GWIAZDA (Polska 2003, 60’), reż. Wiesław Zięba, sc. Jerzy Maciej Siatkiewicz
+
PIOTRUŚ I WILK (Polska 2006, 30’), reż. Suzie Templeton, sc. Suzie Templeton, Marianela Maldonado
Bilety 10 PLN (ulgowe), 12 PLN (normalne)

 

Rodzina piżmaków: Serafin, Melania i ich dzieci spędzają wraz ze szczurem Archibadem zimę w Wiklinowej Zatoce. Zbliża się właśnie jedna z pierwszych zimowych nocy. Pada śnieg i świat przybiera baśniowe barwy i kształty. Archibald postanawia złożyć wizytę swoim sąsiadom. W ciepłej, przytulnej norze przypomina sobie dawne przygody i zdarzenia ze swego bujnego życia. Zaczyna snuć opowieść z czasów, gdy żył w mieście…
Magiczna gwiazda jest kontynuacją ukochanych przez dzieci cyklów dobranocek "Wiklinowa zatoka" i Tajemnica Wiklinowej Zatoki. Dzieci ponownie spotkają się ze znanymi już bohaterami, m.in.: szczurkiem Archibaldem, piżmakiem Serafinem, jego żoną Melanią i trójką małych piżmaków. Poznają również nowe postacie, m.in.: szczurka Huberta i zawadiackie koty.

 

FILM Z POLSKIM DUBBINGIEM

 

Piotruś i Wilk to nagrodzony Oscarem film oparty na baśni muzycznej Sergiusza Prokofiewa, w sposób niesłychanie przejrzysty i szczery mówiący o sprawach najważniejszych: sile przyjaźni oraz ludzkiej dobroci, która stoi ponad wszystkim. Bohaterem opowieści jest Piotruś, nieśmiały chłopiec, zmuszony stawić czoła brutalnemu światu dorosłych. Wyzwanie jakie rzuci mu los sprawi, że Piotruś będzie musiał pokonać własne słabości, co pozwoli mu wkroczyć w kolejny etap dorastania – wybaczanie.

 

***
MAŁY SE-MA-FOR – ZESTAW NAJNOWSZYCH FILMÓW SE-MA-FOR’A DLA DZIECI
Bilety 10 PLN (ulgowe), 12 PLN (normalne)

 

Zapraszamy na jedyny w swoim rodzaju zestaw najnowszych filmów Se-ma-for’a dla młodych

 miłośników sztuki filmowej animacji. W programie: nagrodzony Oscarem PIOTRUŚ I WILK (2006, 30’) Suzie Templeton, MOKRA BAJECZKA (2006, 24’) Wojciecha Gierłowskiego, RADOSTKI (2009, 11’) Magdaleny Osińskiej oraz FANTASTYCZNY SKLEP Z KWIATAMI (2001, 15’) Pawła Partyki oraz teledysk PARAUSZEK (2010, 2’), zapowiadający najnowszy serial produkcji Se-Ma-For'a dla dzieci.

 

MuBa Noca, zaprasza:

 

METROPIA (Szwecja 2009, 80’), reż. Tarik Saleh, sc. Frederik Edin, Stig Larsson, Tarik Saleh
Bilety 10 PLN (ulgowe), 12 PLN (normalne)

 

Koncepcja wizualna i efekty opracowane specjalnie na potrzeby „Metropii”, sprawiają, że ten film, nie przypomina niczego, co do tej pory powstało w kinie. Twitch Film
Wyprodukowana przez Zentropę, firmę Larsa von Triera, mroczna opowieść fantastyczno-naukowa, rozgrywająca się w Europie przyszłości, w której gigantyczna sieć metra łączy ze sobą najodleglejsze zakątki kontynentu. Ten „nowy wspaniały świat” skrywa jednak przerażającą tajemnicę...
„Metropia” została wykreowana dzięki nowatorskim efektom specjalnym łączącym aktorskie kreacje z animacją komputerową. Film miał swoją światową premierę na ubiegłorocznym festiwalu w Wenecji, gdzie otrzymał nagrodę za pionierskie efekty. Film Tarika Saleha, w którym bohaterom użyczyli głosów m.in. Vincent Gallo, Juliette Lewis i Udo Kier otwierał także Warszawski Festiwal Filmowy.
Polska strona filmu: http://www.gutekfilm.pl/metropia/index.php

 

UWAGA!
CODZIENNIE WSRÓD WIDZÓW LOSUJEMY ORYGINALNE PLAKATY Z FILMU „METROPIA”!
 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 31 sierpnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca