Film

Poszukiwane osoby i historie do filmu o Agnieszce Osieckiej

Filmowcy zrzeszeni w Fundacji Multioptyka szukają ludzi, którym piosenki Agnieszki Osieckiej pomogły w przełomowym momencie ich życia.

Grupa młodych filmowców szuka bohaterów do filmu dokumentalnego. Prawdziwych i wciąż żywych historii napisanych przez Agnieszkę Osiecką. Jeśli jesteście współczesną parą „Kochanków z ulicy Kamiennej”, dawnym opozycjonistą, który w więziennej celi nucił piosenkę „Pijmy wino za kolegów”, Elżunią, która nie mogła poradzić sobie z rzeczywistością stanu wojennego i z miłością do tegoż opozycjonisty, zranioną „Małgośką” czy inną „Marzenką” – koniecznie weź udział w projekcie. Filmowcy zrzeszeni w Fundacji Multioptyka szukają ludzi, którym piosenki Agnieszki Osieckiej pomogły w przełomowym momencie ich życia.

 

Nie tylko z niedokończonej młodości, stanów podgorączkowych, apetytu na czereśnie, hotelowych korytarzy, księżyca nad Sopotem i końcowych przystanków gdzie ranek ma zawsze szary smak zrodził się fenomen, o którym powiedziano i napisano już prawie wszystko.

 

Fenomen piosenek, które przetrwały próbę czasu, wierszy wciąż zachwycających i słów w magiczny sposób oddających koloryt i klimat dawnych lat. Piosenki Agnieszki Osieckiej

stały się elementem świadomości kilku pokoleń Polaków, poetyckie metafory i celne pointy z jej tekstów przeniknęły do codziennego języka, także dziś – często nieświadomie – „mówimy Osiecką.”

 

Osiecka powiedziała kiedyś: „Nawet gdybym umiała pisać lepiej, wolałabym pisać gorzej, aby się dostać bliżej do człowieka” - tym jednym zdaniem poetka zakreśliła swoisty program twórczy. Specjalistka od lirycznych wyznań przez całe dekady pozostała dla nas „zbiorowym uśmiechem i zbiorową łzą”.

 

Fundacja Filmowa Multioptyka za główny cel statutowy obrała sobie wspieranie inicjatyw służących rozwojowi sztuki filmowej i twórczości audiowizualnej w Polsce. Działa na rzecz upowszechnienia kultury filmowej, zwłaszcza tej niezależnej. Promując młode pokolenie twórców filmowych oraz pomagając w rozwijaniu ich talentów urzeczywistnia zapomnianą ostatnio ideę dawnych zespołów filmowych. Więcej informacji na stronie www.multioptyka.pl

 

Zgłoszenia można przesyłać do 10 lutego 2011 roku na adres e-mail: martyna.kaczanowska@okularnicy.org.pl Roboczy tytuł dokumentu brzmi „Agnieszka Osiecka - Liryczna kronikarka obyczajów”. Scenarzystą i reżyserem filmu jest Martyna Kaczanowska.

 

Produkcją dokumentu zajmie się Fundacja Filmowa Multioptyka.

 

Więcej informacji udzieli:

 

Martyna Kaczanowska – Prezes Fundacji Multioptyka
tel.: +48 795 - 372 - 718, +48 602 - 443 - 057
multioptyka@gmail.com
www.multioptyka.pl

Patronat medialny:
Wywrota


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 3 września 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca