Film

„Anioł nad morzem” w Kinie Alchemia

 

11 i 13 lutego zapraszamy do kina Alchemia na serię trzech pokazów filmu €žAnioł nad Morzem€. Film nagrodzono dwoma głównymi nagrodami na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach.

 

Uwaga! PROMOCJA KONKURSOWA: Prześlij w przeciągu tygodnia na adres Fundacji Filmowa Warszawa recenzję filmu Anioł. NAJLEPSZA RECENZJA zostanie nagrodzona książką SZTUKA WYWIADU


ANIOŁ NAD MORZEM€“, reż. Frédéric Daumont, Belgia/Kanada 2009, 86 min

 

KINO ALCHEMIA (ul. Jezuicka 4) bilety 15 PLN

 

PIĄTEK: 11.02 17:00

SOBOTA: 12.02 17:00

NIEDZIELA: 13.02 14:15

 

Anioł nad morzem:

Louis mieszka ze swoją frankofońską rodziną w Maroku. Wydaje się mieć więcej szczęścia niż

inni chłopcy w jego wieku: korzysta z uroków egzotycznego kraju i ciepłego morza, świetnie dogaduje się z matką i bratem, z którym tworzy zgrany piłkarski duet. Z ojcem prawnikiem łączą go dziwne zabawy, których reguły określa jakiś, znany tylko im, "tajny kod". Sielanka kończy się, gdy tata wciąga Louisa w jeszcze jedną, tym razem bardzo ponurą, grę. Mężczyzna, który cierpi na jakiś rodzaj zaburzeń maniakalno-depresyjnych, pewnego upalnego popołudnia postanawia zdradzić chłopcu wielki sekret i zobowiązać go do milczenia. Nie chodzi jednak ani o magiczną sztuczkę, ani mapę prowadzącą do ukrytego skarbu. Informacja, którą usłyszy Louis, nadaje się tylko do tego, żeby zrujnować mu frajdę z leniwych dni, albo nawet zniszczyć całe dzieciństwo. Od tej chwili nie ma wyboru€“ musi strzec tajemnicy i musi strzec ojca, który zachowuje się coraz dziwniej. Na początek znajduje sobie punkt obserwacyjny  drzewko cytrynowe, którego gałęzie sięgają do okien ojcowskiego gabinetu.

 

www.filmowawarszawa.org 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 3 września 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca