Film

Cine Latino i Czytanki w Alchemii

 

Zapraszamy na kontynuację cyklu CINE LATINO do Kina Alchemia! W styczniu 2011 projekt został przeniesiony z Etnokina do Alchemii na Starym Mieście. Najbliższe spotkanie w ramach cyklu: OBLICZA HISTORII odbędzie się już w niedzielę, 20 lutego o godz. 16.00 i poświęcone będzie Dyktaturom w Ameryce Łacińskiej.

 

Cine Latino to wspólny projekt Fundacji Filmowa Warszawa i Machiny Edukacyjnej mający na celu popularyzację bogatej kultury latynoamerykańskiej. Na comiesięczne spotkanie składają się: projekcje dwóch filmów, przybliżających widzom różne aspekty kina latynoamerykańskiego oraz wykład tematycznie powiązany z projekcją. Uczestnicząc w spotkaniach widzowie maja szansę poznać nie tylko dzieła filmowe charakterystyczne dla poszczególnych krajów, ale także mogą dowiedzieć się więcej na temat ich kultury, historii i społeczeństwa poprzez wykłady, spotkania z gośćmi i ciekawe pokazy slajdów.

 

Miejsce: kino Alchemia, cena: 12 zł (za 1 seans).


Wstęp na wykład tylko po wykupieniu biletu na jedną z 2 projekcji prezentowanych w ramach spotkania.
Zapraszamy wszystkich fanów kultury latynoamerykańskiej!

 

 

 

20.02 OBLICZA HISTORII Kino Alchemia (ul. Jezuicka 4) godz. 16:00

 

1.Machuca – reż. Andrés Wood, Chile / Hiszpania / Wlk Brytania 2007, 120 min. (godz. 16:00) 

Santiago, Chile, 1973 rok. Perdo Machuca jest biednym chłopcem rdzennego pochodzenia, który stał się członkiem wyższej klasy społecznej w czasie krótkiego panowania socjalistów. Gonzalo, zamożny kolega z ławki, zaprzyjaźnia się z nim i broni przed atakami kolegów. Zaczyna odkrywać przy tym surowy, trudny i nieznany sobie wcześniej świat, istniejący poza rodzinnym domem, który stanowił dla niego do tej pory oazę spokoju...

 

18:10 wykład: Dyktatury w Ameryce Łacińskiej XX wieku.

2.Siódmy dzień – reż. Carlos Saura, Hiszpania 2004, 103 min. (godz. 19:15) 

Wydarzenia przedstawione w filmie są autentyczne: miały miejsce 26 sierpnia 1990 roku. Rolnicy Emilio i Antonio Izquierdo zabili wówczas dziewięć osób, członków wrogiej im rodziny Cabanillasów oraz kilka innych osób, które próbowały przerwać masakrę. Bohaterką całej historii jest dziewczyna z rodziny Cabanillasów, której udało się przeżyć i która opowiada o przyczynach tragedii.

 

PATRONI MEDIALNI: Machina Edukacyjna, Iberia Records, Platforma OOgnet.pl

 

Czytanki w Alchemii

 

Przy okazji FERII ZIMOWYCH zapraszamy wszystkie dzieci w najbliższą niedzielę na kolejne poranki artystyczne z serii CZYTANKI w Kinie Alchemia. Tym razem zabierzemy Was w zaczarowaną krainę Bajek i Baśni polskich. Poznacie historię królewny zaklętej w żabę oraz czarodziejską moc zaklętych przez Księżyc pantofelków.

W trakcie spotkania animatorka przeczyta książkę Słoneczne Jajo ufundowaną przez wydawnictwo Zakamarki. Do wygrania liczne nagrody książkowe!


UWAGA!!!

 

MAŁY KARNAWAŁ W ALCHEMII od 16 stycznia do końca trwania karnawału super promocja dla dzieci. Za kogo byś się przebrał na bal karnawałowy - narysuj, namaluj lub stwórz w dowolnej technice i przynieś projekt na Poranki w Alchemii. Każde dziecko, które przyniesie swój projekt dostaje bilet za 4,99 PLN!

 

PORANKI FILMOWE W KINIE ALCHEMIA

 

Czytanki w Alchemii: Bajki i baśnie polskie

Prowadząca: NATALIA BIENIEK

 

 

Prezentacja książeczki SŁONECZNE JAJO ufundowanej przez wydawnictwo Zakamarki

 

1. O KRÓLEWNIE ZAKLĘTEJ W ŻABIE  reż. Ewa Jabłońska, 2005, (13€™)

W pewnym królestwie, Król Sędziwy postanawia oddać koronę jednemu z trzech synów. Nie może się zdecydować jednak któremu, wiec pyta o rade senatorów. Ci wpadają na pomysł, aby królewiczów ożenić i przekazać koronę temu, którego żona będzie najlepsza. Oczywiście każdy z senatorów, ma na myśli swoją córkę. Wybucha kłótnia. Król prosi o radę Astrologa. Ten każe Królewiczom strzelać z łuku i poszukać żony tam, gdzie strzała upadnie. Królewicz pełen nadziei wyrusza na poszukiwanie ukochanej.

 

 

2. ZACZAROWANE PANTOFELKI  reż. Aniela Lubieniecka, 2005, (13)

Mela jest córką ubogiego szewca. Pewnego dnia, zachwycona czerwonymi pantofelkami w sklepie, żąda od ojca, aby jej te pantofelki kupił. Nie chce słuchać, gdy ojciec tłumaczy, że nie ma pieniędzy. W nocy, szewc postanawia zrobić Meli takie same buty, jakie stoją na wystawie. Widzi to Księżyc i nadaje bucikom czarodziejską moc.

 

PATRONI MEDIALNI: Qlturka.pl, miastodzieci.pl, babyonline.pl, Radio Wawa

 

SPONSORZY NAGRÓD: Nasza Księgarnia, Zakamarki, W.A.B, Zysk i Spółka.


ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 7 września 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca