Film

„Do szpiku kości” już w kinach!!!

Od piątku w kinach nominowany do OSCARA w 4 kategoriach: €žDo szpiku kości w reżyserii Debry Dranik.

 

Link do polskiego zwiastunu

 


€žDo szpiku kości€ w reż. Debry Granik nominowany do OSCARA w 4 kategoriach: NAJLEPSZY FILM, Najlepsza aktorka (Jennifer Lawrence) Najlepszy aktor drugoplanowy (John Hawkes), Najlepszy scenariusz adaptowany (Debra Granik i Anne Rosellini).

 

Jest to kolejne prestiżowe wyróżnienie dla tego obrazu. €žDo szpiku kości€ wygrał plebiscyt publiczności podczas 1 edycji American Film Festival we Wrocławiu organizowanym przez Romana Gutka. Zdobył również Wielką Nagrodę Jury w kategoriach Najlepszy Film oraz Najlepszy Scenariusz na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Sundance firmowanym przez Roberta Redforda.

€žDo szpiku kości€, reż. Debra Granik, USA 2010, PREMIERA: 25 LUTEGO 2011 r.

Głęboko w górach Ozark, w środkowej części USA, żyją ludzie, którzy przestrzegają jednej reguły: 

nie wychylać się. Wiodą surowy byt wypełniony lokalnymi zwyczajami, dialektem i muzyką. Na z pozoru monotonnym obrazie codzienności pojawia się jednak pierwsza rysa. Ojciec siedemnastoletniej Ree (Jennifer Lawrence), znany w okolicy producent metamfetaminy, zastawił dom, jako kaucję za zwolnienie warunkowe i zniknął. Matka załamuje się emocjonalnie, zostawiając sprawy własnemu biegowi. Ree przejmuje więc opiekę nad młodszym rodzeństwem. Na dodatek wszystkim grozi eksmisja. Dziewczyna nie ma wyjścia: musi pokonać mur obojętności i odnaleźć ojca. Łamiąc miejscową zmowę milczenia i ryzykując życie, nastolatka wyrusza na poszukiwania. Przedzierając się poprzez kłamstwa, uniki i rosnący lęk ze strony krewnych, zamierza dociec prawdy.
 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 14 września 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca