Film

Kraków. Rusza OFAFA

 

W dniach 17-19 marca już po raz 18. krakowski kinoteatr WRZOS gościć będzie Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych OFAFA. OFAFA jest imprezą filmową wpisaną na stale w kalendarz wydarzeń polskiej kinematografii jako jedyny festiwal poświęcony wyłącznie polskiemu, autorskiemu filmowi animowanemu. Składa się z dwóch części: konkursowej oraz imprez towarzyszących.

 

W części konkursowej filmy zgłoszone do konkursu ubiegają się o nagrody w jednej z trzech kategorii: konkurs twórców zawodowych (Złote, Srebrne i Brązowe Kreski), konkurs studentów wyższych szkół filmowych i plastycznych (Grand Prix, Nagroda Specjalna i Nagroda Jury) oraz Konkurs amatorów (Nagroda Główna i Nagrody Jury).

 

W części pozakonkursowej możemy zobaczyć przeglądy historyczno-tematyczne filmów polskiego kina animowanego, wystawy plastycznych i graficznych prac twórców filmów autorskich a także skorzystać z możliwości spotkań z twórcami oraz uczestnictwa w koncertach muzyki filmowej.

 

Od pięciu lat odbywa się forum dyskusyjne na temat kondycji i przyszłości filmu autorskiego z udziałem twórców, przedstawicieli wytwórni, Stowarzyszenia Filmowców Polskich, mediów (w tym Telewizji Polskiej) i wszystkich zainteresowanych.

 

W ubiegłych edycjach festiwalu swoje triumfy święciły filmy m.in. Jerzego Kuci, Piotra Dumały, Ryszarda Czekały, Jana Lenicy, Zbigniewa Koteckiego, Krzysztofa Kiwerskiego, Marka Skrobeckiego, Roberta Turły oraz Tomasza Bagińskiego - autora nominowanej do Oscara Katedry.

OFAFA jest także miejscem odkrywania nowych talentów .

 

więcej na http://www.ofafa.pl

od: 17 marca 2011
do: 19 marca 2011 Kraków

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 20 września 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca