Film

Kino nieme z taperką

 

We wtorek 15.03 o godzinie 21:00 nastąpi pierwsza odsłona spotkań z kinem niemym w Kamieniołomach. Początek będzie ambitny i nieco prowokacyjny: Erotikon Gustava Machaty z 1929 roku. Klub Kamieniołomy po dwóch latach udanych imprez klubowych i świetnych bookingów międzynarodowych uruchamia swoje nowe, kulturalne oblicze imprez pozaweekendowych.

 

            W marcu Kamieniołomy inaugurują nowy cykl spotkań klubowych: kino nieme z autorskimi podkładami niezależnych muzyków prezentowanymi na żywo. Na pierwszy ogień 15.03 zaproszono artystę ze Śląska, od dawna związanego z eksperymentalną muzyką ambientową oraz sceną poetycką: Sebastiana Pypłacza, który jako Pan Stian zadba tego wieczoru o niepowtarzalny klimat muzyczny. Na potrzeby Erotikonu stworzył magiczną ambientową, klimatyczną ścieżkę dźwiękową, która nie stroni od improwizacji przechodzącej od subtelnych dźwięków aż po mocniejsze uderzenia. Projekcji towarzyszyć będzie muzyczna klamra: mix elektroniczny znanego z kolektywu MustNotSleep Kacpra P, który w swoich setach łączy dubstep z ambientem, idm oraz innymi undergroundowymi gatunkami muzyki.

 

            Erotikon (1929), Gustava Machatý uważany jest za jedno z najważniejszych dzieł czechosłowackiej kinematografii z okresu międzywojennego. Sławę zyskał dzięki dość odważnej, jak na tamte czasu, scenie erotycznej. Po jednym pokazie został zapomniany i odnaleziony dopiero w latach '80. Erotikon opowiada historię trójkąta miłosnego i wszystkich związanych z nim konsekwencji. Mamy tu więc sceny miłośne, bójki, strzelaninę i wiele innych niezapomnianych chwil.

 

            Klub Kamieniołomy, który niedawno skończył 2 lata, rozszerza obecnie ofertę programową. Oprócz cyklu kina niemego, w ramach którego zobaczymy również m.in. filmy: „Upiór w operze”, „Zaginiony świat” i „Zorro” w ciągu tygodnia organizowane są koncerty muzyki alternatywnej, performansy audiowizualne oraz jamy muzyczne. W planach na najbliższe miesiące jest również uruchomienie niezależnej sceny poetyckiej oraz wznowienie pewnych typów imprez związanych z najdawniejszą historią klubu, ale to na chwilę obecną jeszcze tajemnica.

 

15 marca 2011, 21:00 Klub Kamieniołomy

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 25 września 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca