Już niedługo w Kinie Alchemia...

Zbliżają się Święta Wielkanocne. Z tej okazji stołeczne Kino Alchemia ma dla Państwa dzieci szczególną promocję!

 

W dniach 10 i 17 kwietnia super promocja dla dzieci –€“ każde dziecko które namaluje/wyklei pisankę na kartce lub przyniesie prawdziwą, samodzielnie zrobioną pisankę, dostaje bilet za 4,99 PLN!

 

W nabliższą niedzielę, 10 kwietnia, zapraszamy na zajęcia artystyczne dla dzieci z cyklu „Angielskie Poranki w kinie Alchemia”. W programie bajka z popularnej serii Wallace i Gromit w angielskiej wersji językowej oraz proste zabawy w języku angielskim z lektorem, w czasie których dzieci wspólnie uczyć się będą nazw kolorów i elementów występujących w pokazywanej bajce. Na zakończenie konkursy z nagrodami książkowymi.

 

Do wygrania angielska klasyka literatury dla dzieci: Chatka Puchatka. Nagrody ufundowało wydawnictwo Nasza Księgarnia.

 

Kolejne spotkanie z cyklu „Poranki w Kinie Alchemia” odbędzie się 17 kwietnia. Będą to Malowanki. Po filmach z serii Zaczarowany Ołówek€ zapraszamy na zajęcia plastyczne, podczas których dzieci będą rysować swój bajkowy zamek. Inspiracją tematu jest zamek Faber-Castell,€“ największy producent kredek i ołówków na świecie. Do wygrania liczne nagrody - zestawy produktów ufundowanych przez firmę Faber-Castell.

 

Poranki filmowe w Kinie Alchemia

 

10.04.2011 r., Kino Alchemia, ul. Jezuicka 4, godz.11:00, bilet: 15 PLN

 

Angielskie poranki dla dzieci

Prowadząca: Natalia Bieniek

 

Film w angielskiej wersji językowej z pomocniczymi napisami w języku polskim.

 

Wallace & Gromit: Wściekłe Gacie, reż. Nick Park, UK, 1993. 29 min.

Wallace to człowiek po pięćdziesiątce z nadwagą, nieśmiały, trochę ekscentryczny, ale zabawny i gadatliwy wynalazca. Gromit to uroczy piesek obdarzony ogromnym intelektem i nie rzadko krytycznie nastawiony do swojego właściciela. Przyjaźń Wallace'a i Gromita zostaje wystawiona na wielką próbę, gdy w ich życiu pojawia się złowrogi pingwin i pewne gacie.

 

 

PATRONI MEDIALNI: Qlturka.pl, miastodzieci.pl, babyonline.pl, Radio WAWA

SPONSORZY NAGRÓD: Nasza Księgarnia, Zakamarki, WAB, EneDueRabe, Faber-Castell

 

***

 

W najbliższy czwartek, w ramach cyklu „Tematy Tabu”, kontynuujemy blok: Uchodźcy. Pokażemy wielokrotnie nagradzany film €žNa złamanie karku - reż. Jan Hřebejk. Ta tragikomiczna opowieść o przyjaźni, altruizmie, strachu przed nieznanym i lękach współczesnych mieszkańców Europy Środkowej wzruszy was i rozbawi zarazem. Serdecznie zapraszamy! Po filmie odbędzie się spotkanie z Agatą Marek, współzałożycielką stowarzyszenia Vox Humana. Będzie można otrzymać książki dotyczące wielokulturowości.

 

07.04.2011 r. (ul. Jezuicka 4), godz.18:00, bilety 13 PLN

 

Na złamanie karku,€“ reż. Jan Hřebejk, Czechy 2007, 108 min.

Współczesna Praga. Dwaj przemytnicy po robocie znajdują w skradzionym samochodzie dwumiesięcznego hinduskiego chłopca. Sprzedają go bezdzietnej Milušce, która marzy o tym, aby mieć potomstwo, nie może jednak ubiegać się o adopcję. Jej mąż František, zapalony kibic piłki nożnej, chuligan i rasista, dostał wyrok w zawieszeniu. Pewnego dnia Miluška pokazuje mu ich nowego, ciemnoskórego syna... Czterdziestoletnia Hana pracuje w centrum pomocy dla uchodźców. Jej sporo starszy partner Otakar słabnie podczas wykładu na Uniwersytecie. Ich osiemnastoletnia córka przez przypadek dowiaduje się, że Otakar nigdy nie rozwiódł się ze swoją dawną żoną – Věrą, z którą ma syna Martina...Obraz człowieka w wojennym konflikcie.

 

Nagrody / festiwale m.in.:

2005 Czeski Lew – wygrana – Najlepszy film, Najlepsza aktorka (Emília Vášáryová), Najlepszy reżyser (Jan Hřebejk), najlepszy scenariusz (Petr Jarchovský)

2005 Czeski Lew –€“ nominacja – Najlepszy aktor (Jiří Macháček), najlepsza aktorka drugoplanowa (Ingrid Timková), najlepszy aktor drugoplanowy (Petr Forman); najlepszy aktor drugoplanowy (Jan Tříska), najlepsza muzyka (Aleš Březina), najlepsze zdjęcia (Jan Malíř), najlepszy dźwięk (Michal Holubec), Specjalna Nagroda krytyków (Jan Hřebejk)

 

PATRONI MEDIALNI: TVN Warszawa, ngo.pl, polki.pl, placdefilad.com, Radio Kampus, platforma OOGnet

 

***

 

W najbliższy poniedziałek 11 kwietnia zapraszamy na kolejny film z cyklu „Polish films in english”. Tym razem pokażemy nagrodzony na festiwalu w Cannes film €žMatka Joanna od Aniołów€ w reż. Jerzego Kawalerowicza. Wyrafinowana gra na emocjach, chęć zbrodni, potępienie, walka ze słabościami -€“ ten film to mistrzowskie dokonanie polskiej szkoły filmowej. Mocny obraz, który zapada w pamięć i skłania do refleksji. Film pokazywany jest z napisami w języku angielskim.

 

Filmy prezentowane w ramach cyklu przeznaczone są głównie dla publiczności obcojęzycznej, ale także do osób uczących się języka angielskiego oraz wszystkich innych, spragnionych dobrego polskiego kina.

 

 

11.04 Kino Alchemia (ul. Jezuicka 4), 19.00, bilety: 13 PLN

 

Matka Joanna od aniołów/ Mother Joan of the angels, reż.,€“ J. Kawalerowicz, Polska, 1961, 103 min.

Miejscowe zakonnice, wraz z ich przeoryszą Joanną opętał diabeł. Z pomocą zgromadzeniu przybywa młody egzorcysta - ksiądz Suryn. Jego zabiegi, modlitwa i umartwienia okazują się jednak bezowocne. Co więcej, kapłanowi zaczyna się udzielać atmosfera dziwnego niepokoju, panująca w klasztorze. Ksiądz postanawia uleczyć ukochaną kobietę nawet za cenę grzechu śmiertelnego...

 

Następne spotkanie z cyklu „Polish films in english” odbędzie się 18 kwietnia 2011. Pokażemy wtedy „Rewers”€œ (reż. Borys Lankosz),€“ jeden z bardziej głośnych polskich filmów ostatnich lat.

 

PATRONI MEDIALNI: Warsaw Insider, Expats Guide, Les Echos de Pologne.

PARTNERZY: IKO, ESSN.

 

***

 

Już 12 kwietnia zapraszamy na „Klasyczny tani wtorek” w Kinie Alchemia. Pokażemy dwa filmy należące do absolutnego kanonu światowej klasyki filmowej: 400 Batów w reż. François Truffauta oraz €žBonnie i Clyde€ w reż. Arthur Penn. Oba filmy były nominowane do wielu prestizowych nagród filmowych. Teraz mają Państwo niepowtarzalną okazję, aby zobaczyć te słynne filmy w kinie! Bilet w cenie 4,99.

 

Wtorek, 12 kwietnia

17:15, 400 Batów,€“ reż. François Truffaut, Francja 1959, 93 min.

19:00, Bonnie i Clyde, reż. Arthur Penn, USA 1967, 111 min.

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 2 listopada 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło