Film

Jeszcze w kwietniu w Kinie Alchemia

Już we wtorek, 26 kwietnia, zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu meksykańskiego reżysera Fernando Eimbckego Sezon na kaczki. Film zdobył m.in. 4 nagrody na Festiwalu Filmowym Guadalajara w Meksyku, wygrał Festiwal Filmowy w Paryżu oraz zwyciężył na Festiwalu AFI Fest.

 

26.04.2011 r., 17:00, Sezon na kaczki, pokaz przedpremierowy, reż. Fernando Eimbcke, Meksyk 2006, 85 min.

 

Sezon na kaczki Fernando Eimbckego (Nad jeziorem Tahoe) to jeden z tych filmów, w których nie dzieje się zbyt wiele, ale fabuła jest bogatsza w treść niż większość efektownych dramatów. Oto spędzamy leniwą niedzielę z dwoma czternastolatkami, najlepszymi przyjaciółmi – Flamą i Moko. Chłopaki mają puste mieszkanie, którym mogą rozporządzać do woli, gry video, napoje, a ulubiony posiłek – pizza – jest już w drodze. To, co miało być po prostu fajnie spędzonym dniem, staje się jednak przejmującą opowieścią o dojrzewaniu, przyjaźni, miłości oraz… samotności. Na jaw wychodzą skrywane lęki i frustracje młodych ludzi, przekraczających symboliczną granicę pomiędzy dzieciństwem i nastoletnią dojrzałością.

 

***

 

Już 26 kwietnia o godzinie 18.45 w ramach promocji TANI WTOREK w kinie Alchemia pokażemy film Nad Jeziorem Tahoe€ w reż. Fernando Eimbckego.
Bilet w cenie 4,99.

 

26.04.2011 r., Kino Alchemia, (ul. Jezuicka 4), godz.18:45, bilety 4,99 PLN

Szesnastoletni Juan ucieka z domu w poszukiwaniu szczęścia. W czasie ucieczki rozbija samochód i cała wyprawa kończy się na słupie telegraficznym. Próbując naprawić auto, spotyka starego mechanika Don Hebera, którego jedynym towarzyszem jest bokser Sica. Poznaje również Lucię, zagubioną młodą matkę, która marzy o wypadzie na rockowy koncert oraz Davida, mającego bzika na punkcie Bruce'a Lee. W tym absurdalnym świecie Juan zaczyna rozumieć tak oczywiste i jednocześnie niewytłumaczalne zdarzenia, jak śmierć...

 

Nominacje i nagrody:

1. Berlinale 2008 - Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI) (Fernando Eimbcke); Nagroda Specjalna Nagroda im. Alfreda Bauera (Fernando Eimbcke); Złoty Niedźwiedź - Udział w konkursie głównym (Fernando Eimbcke)

2. Goya 2009 Najlepszy zagraniczny film hiszpańskojęzyczny (Fernando Eimbcke)

 

***

 

W najbliższy czwartek, 28 kwietnia, w ramach cyklu Tematy Tabu, kontynuujemy blok: PEŁNOSPRAWNI. Tym razem pokażemy dwa filmy:

 

17:30, AALTRA, reż. Benoît Delépine, Gustave de Kervern, Belgia, Francja 2004, 90 min.

19:15, Obcy, reż. Iwona Siekierzyńska, Polska 2005, 45min.


28.04 KINO ALCHEMIA (ul. Jezuicka 4), bilety 13 PLN (na jeden film)

 

17:30, AALTRA, reż. Benoît Delépine, Gustave de Kervern, Belgia, Francja 2004, 90 min.

Pełen czarnego humoru belgijski film drogi dla wózków inwalidzkich. Kino drogi w stylu Swobodnego Jeźdźca gdzie dwóch facetów jeździ na wózkach inwalidzkich zamiast na motorach? Czemu nie! Francuska “Aaltra” czerpie z amerykańskiego klasyka, jednak opowiada zupełnie inną historię.

 

19:15, Obcy, reż. Iwona Siekierzyńska, Polska 2005, 45min.

Film o grupie teatralnej, której aktorami są osoby niepełnosprawne umysłowo. Teatr to dla nich terapia i możliwość nawiązywania kontaktu z publicznością. Kamera towarzyszy przygotowaniom do premiery nowego spektaklu.

 

 

PATRONI MEDIALNI: TVN Warszawa, ngo.pl, polki.pl, placdefilad.com, Radio Kampus,

platforma OOGnet

 

 

 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 17 listopada 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca