Film

Egzekutor Dorociński kontra konfident Stuhr. Ruszyła „Obława”

Marcin Dorociński, Maciej Stuhr, Sonia Bohosiewicz, Weronika Rosati i Andrzej Zieliński to odtwórcy głównych ról w „Obławie”. Zdjęcia do wojennego thrillera Marcina Krzyształowicza rozpoczęły się w nowosądeckim Rytrze.

 

Akcja „Obławy” rozgrywa się podczas II wojny światowej. Film Marcina Krzyształowicza to z jednej strony partyzancka ballada, pokazująca prawdziwą twarz okupacji, a z drugiej wstrząsający wojenny thriller. Jego głównym bohaterem jest kapral Wydra, żołnierz partyzanckiego oddziału, który zmaga się nie tylko z Niemcami i polskimi zdrajcami, ale także z własną przeszłością... - „Obława” to niezwykła historia o sile i słabości charakteru zwykłych ludzi. Scenariusz Marcina Krzyształowicza jest bardzo inspirujący, bez trudu uruchomił moją wyobraźnię. Z niecierpliwością czekałem na rozpoczęcie zdjęć - mówi Marcin Dorociński, odtwórca roli Wydry.

 

Główni bohaterowie „Obławy” – kapral Wydra (Marcin Dorociński), konfident Kondolewicz (Maciej Stuhr), żona Kondolewicza (Sonia Bohosiewicz), sanitariuszka Pestka (Weronika Rosati) i porucznik Mak (Andrzej Zieliński) - są splątani siatką zależności. Gra pozorów, która odbywa się pomiędzy nimi odsłania kolejne piętra intrygi, aż do zaskakującego finału. - „Obława” to opowieść o zdradzie i zemście, o winie, karze, poczuciu honoru i wierności. Nie ma tu martyrologicznego patosu i pomnikowego bohaterstwa. Są za to krwiste postaci i mocna intryga – mówi Marcin Krzyształowicz, scenarzysta i reżyser.

 

Autorem zdjęć do „Obławy” jest Arkadiusz Tomiak („Zero”, „Daas”), scenografię opracował Grzegorz Skawiński („Katyń”, „Generał. Zamach na Gibraltarze”), za kostiumy odpowiedzialna jest Magdalena J. Rutkiewicz („Boisko bezdomnych”, „Róża”), charakteryzacją zajmuje się Ewa Drobiec („Śluby panieńskie”, „Róża”), dźwiękiem Piotr Domaradzki („Ostatnia misja”, „Daas”) i Bartosz Putkiewicz („Sala samobójców”, „Sztos 2”), a montażem Wojciech Mrówczyński („Pręgi”, „Galerianki”).

 

Zdjęcia do filmu Marcina Krzyształowicza rozpoczęły 15 listopada i potrwają do 20 stycznia 2012. Będą realizowane w miejscowościach Rytro i Słomniki we współpracy z wytwórnią Alvernia Studios, która zapewnia obsługę planu filmowego.

Producentem „Obławy” jest Skorpion Arte („Ki”, „Księstwo”), a koproducentami Telekomunikacja Polska S.A., Krakowskie Biuro Festiwalowe, ORKA Studio Postprodukcyjne oraz Non Stop Film Service. „Obława” jest współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Regionalny Fundusz Filmowy w Krakowie ze środków budżetu Gminy Miejskiej Kraków i Województwa Małopolskiego. Dystrybutorem najnowszego filmu Marcina Krzyształowicza jest Kino Świat. „Obława” trafi do kin jesienią 2012 roku.
 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 24 kwietnia 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca