Film

26-27 kwietnia: Węgiel Film Festiwal

Studenci Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach mają zaszczyt zaprosić Państwa na jedyne w swoim rodzaju wydarzenie filmowe. Już 26-27 kwietnia odbędzie się jeden z najważniejszych międzynarodowych festiwali szkół filmowych – Węgiel Student Film Festiwal, organizowany przez studentów II roku organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej. Koordynacją działań organizacyjnych zajmuje się Elżbieta Piętak, a honorowy patronat nad festiwalem sprawuje dziekan wydziału – prof. US dr hab. Krystyna Doktorowicz.

 

Dziewiąta już edycja tego wydarzenia odbędzie się w Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach, w trakcie trwania dni otwartych Wydziału Radia i Telewizji, co nie tylko zagwarantuje możliwość spotkania znanych osobistości polskiego filmu, ale i umożliwi bliższy kontakt ze sztuką filmową potencjalnym, przyszłym studentom.

 

Poza rodzimą twórczością widzowie będą mieli okazję zapoznać się z filmami zagranicznych studentów szkół filmowych, w konkursie bowiem wezmą udział filmy m.in. z Rosji, Francji, Niemiec, Hiszpanii czy Stanów Zjednoczonych, będzie to więc niebywała okazja do podejrzenia prac kolegów z najważniejszych szkół filmowych oraz zapoznania się z najnowszymi trendami w przemyśle kinematograficznym.

 

O randze festiwalu corocznie świadczy obecność zasiadających w jury wybitnych osobistości świata filmu. Do tej pory zaszczycali nas obecnością m.in. Milenia Fiedler (montażystka - Tatarak, Samotność w sieci, Weiser), Marcin Koszałka (operator filmowy, scenarzysta, reżyser - Rewers, Rysa, Pręgi), Andrzej Ramlau (operator filmowy - Mniejsze zło, Sara, Tato, Sami swoi), Adam Sikora (operator filmowy - Las, Cztery noce z Anną, Essential Killing, Młyn i Krzyż), Magdalena Dipont (scenograf filmowa - Rewers, Tatarak, Mój Nikifor, Dług, Prowokator, Trzy kolory biały, Dekalog, Człowiek z żelaza, Katyń).

 

 

 

W tym roku w jury zasiądzie:

  • Anna Radwan (Anioł w Krakowie),
  • Pawel Dyllus - operator,
  • Barbara Białowąs - reżyserka (big love), 
  • Natasza Ziółkowska-Kurczuk - rezyserka, scenarzystka

Gościem specjalnym będzie Adrian Panek, twórca filmu kostiumowego: daas.

 

 

W ramach Węgiel Film Festiwal 26 kwietnia odbędzie się także koncert zespołu Fair Weather Friend w katowickim klubie Flow (ul. 3 Maja 23).

 

 

 

 

Patronat medialny:
Wywrota

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 20 kwietnia 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca