Film

kilOFF – warsztaty

Festiwal Filmów Niezależnych kilOFF odbywający się w Katowicach w dniach 19-27 maja 2012r. zaprasza na szereg bezpłatnych warsztatów filmowych.

 

W tym roku tematyka warsztatów poświęcona zostanie trzem aspektom preprodukcji, produkcji i postprodukcji filmu, a mianowicie: scenariuszowi, oświetleniu oraz udźwiękowieniu. Warsztaty poprowadzą Andrzej Tuziak, Dominik Zadęcki oraz Karol Iwan. Limit miejsc na niektóre z zajęć jest ograniczony.


WARSZTATY SCENARIUSZOWE
21.05 | 12:00 – 17:00 | Centrum Sztuki Filmowej | prowadzący: Andrzej Tuziak | ilość miejsc: nieograniczona
tematyka:
- Dramaturgia. Scenariusz; podstawowe informacje. Pomysł filmowy. Fabuła.
- Postać. Praca nad postacią. Dialog filmowy. Praca nad dialogiem.
- Scena. Sekwencja scen. Budowa sekwencji scen. Struktura filmu.

 

Andrzej Tuziak – absolwent wydziału scenariuszowego PWSTFiTv w Łodzi. Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich od roku 1990-3, prezes katowickiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Autor podręczników „Jak pisać scenariusze dla telewizji” wydawca Ośrodek Szkolenia i Analiz Progr. TVP i „Kurs pisania scenariuszy filmowych” Europejska Szkoła Kształcenia Korespondencyjnego. Autor między innymi scenariuszy do filmów („Tramwajadar”, „Głodomór”, „Kraków: pokochać na zawsze” oraz seriali telewizyjnych („Taksówka jedynki”, „Zakręcone”, „Fala zbrodni”, „Majka”).

 

 

WARSZTATY OPERATORSKIE – ŚWIATŁO
22.05 | 10:00 – 15:00 | Scena Gugalander | prowadzący: Dominik Zadęcki | ilość miejsc: 20
tematyka:
- Rodzaje oświetlenia filmowego, funkcja światla w scenie.
- Filozofia światła – metoda Nykvista a estetyka Storaro.
- Balansowanie oświetlenia, mieszanie światła, filmowy pomiar światla.
- Podstawowe zagadnienia eksponometrii, pojęcie kontrastu oświetlenia
- Specyfika oświetlenia scen specjalnych: magic hour, noc w dzień, dzień w noc, symulacja jazdy autem w nocy, scena miejska nocą, symulacja ognia, symulacja światła księżyca, kreatywne wykorzystanie migotania HMI oraz światła fluoroscencyjnego, filmowanie odbiornika telewizyjnego.
- Bluescreen – prawidłowe przygotowanie sceny pod kluczowanie.

 

Dominik Zadęcki – absolwent Realizacji Obrazu na WRiTv w Katowicach. Operator filmowy, fotograf i podróżnik. Wykładowca w kilku szkołach prywatnych i na macierzystej uczelni.

 

 

WARSZTATY DŹWIĘKOWE
23.05 | 12:00 – 17:00 | Centrum Sztuki Filmowej | prowadzący: Karol Iwan | ilość miejsc: 15
tematyka:
Czy zwracasz uwagę na dźwięki? Dźwięk jest najbardziej pierwotną sferą ludzkiego doświadczenia. Zaskakujące jest jednak, iż najczęściej jest to sfera, która sytuuje się poza świadomym doświadczaniem rzeczywistości. Dzięki warsztatom dźwiękowym chcielibyśmy pozwolić uczestnikom uczyć się zwracania uwagi na to, co w tym wymiarze rzeczywistości dzieję się właściwie tuż obok nas samych. Nasycić film dźwiękiem – to idea, której w trakcie realizacji zawsze już warto będzie poświęcać uwagę.

 

Karol Iwan – Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego oraz Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na kierunku Realizacja Dźwięku w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W dorobku artystycznym tego reżysera dźwięku i montażysty znajdują się liczne realizacje reportaży, seriali, reklam, teledysków oraz filmów dokumentalnych i fabularnych. Współpracuje z telewizją TVN, Polsat, TVP oraz wieloma domami produkcyjnymi (także jako VFX Supervisor). Od wielu lat jest cenionym realizatorem i reżyserem dźwięku. Prowadzi także zajęcia z nieliniowego montażu wideo oraz filmowych efektów specjalnych.


Formularze zgłoszeniowe dostępne na stronie: http://kiloff.art.pl/warsztaty/
 

Zdjęciaprzysłano: 15 maja 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca