Film

Udana premiera filmu „Heniek"

„Heniek” w 31 kinach w całej Polsce od 1 czerwca! A za nami uroczysta premiera filmu, która odbyła się w warszawskim kinie KC. Przybyła cała ekipa oraz obsada filmu: duet reżyserski EarlGrey czyli Eliza Kowalewska i Grzegorz Madej. Odtwórcy głównych ról: Beata Schimscheiner Jacek Milczanowski, Maciej Słota i tytułowy Heniek czyli Tadeusz Hankiewicz.Swoją obecnością zaszczycili nas autorzy muzyki: Bartosz Tomaszek i Adam Niedzielin, jak również autor zdjęć Bartosz Mikołajczyk, a także montażysta Marcin Litewka oraz producentka Paulina Sobucka.

 

Wśród gości odnaleźć można było wiele znanych twarzy, którzy również docenili kunszt twórców filmu „Heniek”. Odwiedzili nas mi.n. : aktor Marcin Kwaśny, dziennikarzAndrzej Sołtysik, aktorka Anna Prus wraz z Radkiem Majdanem, reżyser Łukasz Palkowski, a takżeEdward Miszczak.

 

W murach byłego Komitetu Centralnego nastroje podkręcał sponsor wydarzenia: Wyborowa.

W załączniku podsyłam kilka zdjęć z premiery, których autorką jest Reneta Stefankowicz.

Film zrodzony z pasji twórców, jest przykładem najwyższej klasy kina niezależnego. Niezależnego w najlepszym tego słowa znaczeniu – kiedy to twórca ma pełną wolność działania. Przykład „Heńka” mógłby stanowić przykład dla młodych polskich filmowców zarówno pod względem rozwiązania kwestii finansowej , jak również realizacyjnym. Profesjonalizm i kunszt twórców zauważyła nie tylko krytyka , ale również publiczność przyznając mum.in. Nagrodę Publiczności na Off Plus Camera Festiwalu Kina Niezależnego w Krakowie.

„Tak precyzyjnego scenariusza nie powstydziłby się nawet Juliusz Machulski.” Ewa Szponar, Onet.pl


„Dawno nie było w naszym kinie tak inteligentnej komedii.” Rafał Świątek, Rzeczpospolita

Opowieść o tym, czy warto poświęcać przyjaźń, lojalność i uczciwość dla pieniędzy oraz o tym czy zemsta jest naprawdę słodka. Bohaterowie filmu, czwórka sprzedawców z salonu samochodowego, codziennie zmagają się z trudem swojej pracy. Ich życie zdeterminowane jest przez zawód, w który wpisana jest wieczna pogoń za pieniądzem. Gdy pewnego dnia okazuje się, że jednego z nich, tytułowego Heńka, aresztowano za udział w gangu złodziei, pozostała trójka zostaje wystawiona na próbę uczciwości i moralności. Zmagając się w walce z własnymi słabościami, odkryją tajemnicę Heńka.


Nagrody / Festiwale m.in.:
2011 – Młodzi i Film – 30. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych – WYGRANA: Najlepszy Film Pełnometrażowy: Wielki Jantar: Eliza
Kowalewska i Grzegorz Madej
2011 – Młodzi i Film – 30. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych – WYGRANA JANTAR 2011 za aktorskie odkrycie ekranu: Beata Schimscheiner, Maciej Słota i Jacek Milczanowski. 
2011 – Off Plus Camera – Festiwal Kina Niezależnego w Krakowie –WYGRANA: Nagroda Publiczności
2011 – 11. Sopot Film Festiwal – Oficjalna Selekcja
2011 – 23. Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce - Nagroda Młodego Widza
2011 - Los Angeles Movie Award- wyróżnienie honorowe
2011 - Festival of Nations Ebensee - Brązowa Nagroda dla twórców.
2011 - Buffalo Niagara Film Festival - Oficial Selection
2011 - Konkurs o Nagrodę Filmową im. Andrzeja Munka- nominacja – Najlepszy Debiut Operatorki: Bartosz Mikołajczyk

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 31 maja 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca