Film

„Wrong” w kinach od 3 sierpnia

 

„Wrong” to jeden z najgłośniejszych filmów tego roku. Po światowej premierze w konkursie festiwalu w Sundance, zarówno widownia jak i krytyka były wyjątkowo zgodne – czegoś tak szalonego i oryginalnego nie było w kinie od dawna! Popularny filmowy blog Indiewire umieścił komedię Quentina Dupieux wśród 5 najlepszych obrazów, które pokazane zostały w Sundance. Inni recenzenci pisali, że to najbardziej szalony i jednocześnie najśmieszniejszy film festiwalu, a jego twórca okrzyknięty został nowym wizjonerem kina, który łamiąc jego reguły tworzy filmy zachwycające. 
 
Główny bohater „Wrong” - Dolph Springer - budzi się pewnego dnia i stwierdza, że zniknęła miłość jego życia – pies Paul. Poszukiwania ukochanego zwierzęcia zawiodą bohatera na zupełnie pokręcone ścieżki, a także radykalnie zmienią losy spotkanych osób - dziwaków i ekscentryków. Podczas tej niezwykłej podróży Dolph nawet nie zauważa, że może stracić coś jeszcze. Zdrowy rozsądek. 
 
„Wrong” zanim zadebiutuje 3 sierpnia w polskich kinach zaprezentowany zostanie przedpremierowo na 12. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty. Pierwszy pokaz już drugiego dnia imprezy. Prezentujemy alternatywny plakat filmu Quentina Dupieux i wybór cytatów z recenzji amerykańskich krytyków:
 
Dupieux to francuski Tim Barton, Baz Luhrmann i Zack Snyder.
THE PLAYLIST
 
Nihilistyczny i totalnie surrealistyczny.
Simon Abrams, SLANT MAGAZINE
 
„Wrong” nagina i łamie wszelkie filmowe zasady. Film Dupieux to dzika, zabawna i absurdalna jazda bez trzymanki, po której poczujesz się dziwnie uzależniony od świata tego twórcy.
Chase Whale, TWITCH FILM
 
Ten film jest jak te pogodniejsze fragmenty „Twin Peaks”
NEXT MOVIE
 
Prawdziwy spadkobierca Davida Lyncha. Czysta radość!
Quint, AIN'T IT COOL
 
Dupieux to prawdziwy filmowy wizjoner, posiadający wręcz lynchowski dar.
THE FILM STAGE
 
Nie przestajesz się śmiać, zaskakiwany jesteś przez cały czas - ten film wręcz zmusza cię, żebyś go uwielbiał.
SLASH FILM
 
Rzućcie się w objęcia absurdu!
SHOCKYA
 
„Wrong” jest tak szalony i zabawny, że wręcz musiałem go pokochać. To jeden z tych filmów, które trzeba zobaczyć, żeby zrozumieć, jak jest zachwycająco popieprzony.
GEEK TYRANT
 
(z materiałów dystrybutora)

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 19 lipca 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca