Film

Kino na trawie

 

MUZEUM EMIGRACJI w Gdyni

zaprasza na

KINO NA TRAWIE

Park Rady Europy | Gdynia

4 i 25 sierpnia 2012

 

 

 

Muzeum Emigracji zaprasza mieszkańców Trójmiasta i turystów na letnie, plenerowe pokazy „Kino na trawie” w Parku Rady Europy w centrum Gdyni. W sobotnie wieczory zaprezentujemy trzy doskonałe polskie komedie. Zróżnicowane wątki emigracyjne przeplatają się w nich z wyobrażeniami Polaków o lepszym świecie, perypetiami bohaterów zderzających się z realiami życia zagranicą oraz ich częstym zakłopotaniem i zabawną niezgrabnością w konfrontacji z obcokrajowcami. Wynika z tego wiele barwnych i komicznych sytuacji, które jednak niejednokrotnie skłaniają do refleksji.

 

Przesądy na temat obcych, trudności w odnalezieniu się poza ojczyzną i wielka nadzieja na poprawę swojego losu – te czasem zabawne, czasem  poruszające emigranckie historie znane są każdej polskiej rodzinie. Ponadto, sympatyków polskich pasażerów ucieszą epizody podróży transatlantyckich – w dwóch filmach pojawiają się unikatowe zdjęcia nakręcone na polskich statkach „Batory” i „Stefan Batory”.

W najbliższą sobotę, 4 sierpnia lipca o g. 21.30, pokażemy „Żonę dla Australijczyka” w reżyserii Stanisława Barei. Na wszystkie pokazy wstęp wolny!

 

 

PROGRAM

 

4 sierpnia 2012 | godz. 21.30

„Żona dla Australijczyka”

 

25 sierpnia 2012 | godz. 21.30

„Szczęśliwego Nowego Jorku”


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 1 sierpnia 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca