Film

Rusza Filmowe Lato w Sosnowcu

Już 5 sierpnia rusza projekt „Filmowe lato w Sosnowcu”. W sierpniowe niedziele w Parku Środula na wielkim, mobilnym ekranie, będzie można oglądać europejskie komedie ostatnich lat. Początek seansów o godzinie 21.00.

Idea pokazów jest prosta: mają umilić mieszkańcom Sosnowca niedzielne wieczory. Projekcje w plenerze pozwolą uczestnikom jednocześnie korzystać z uroków sosnowieckiego parku i śmiać się przy dobrym kinie. Lekki repertuar urozmaici wakacyjne wieczory szczególnie tym, którzy spędzają je w właśnie w mieście. Projekt jest wspólnym przedsięwzięciem Urzędu Miasta Sosnowiec, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sosnowcu i Stowarzyszenia Inicjatywa, znanego m.in. z organizowanego co roku w Katowicach Festiwalu Filmów Kultowych. Miejscem niedzielnych spotkań z kinem będzie Górka w Parku Środula. 

kalendarium:

5.08.2012, godz. 21.00 
„Jeszcze dalej niż północ”
Francja 2008, 106' 
Reżyseria: Dany Boon
Scenariusz: Dany Boon, Alexandre Charlot, Franck Magnier 
Zdjęcia: Pierre Aïm
Obsada: Kad Merad, Dany Boon, Zoé Félix, Lorenzo Ausilia-Foret, Anne Marivin

Naczelnik poczty, naciskany przez żonę, stara się o przeniesienie do placówki w pobliżu Morza Śródziemnego. Aby osiągnąć cel udaje niepełnosprawnego, jednak jego oszustwo wychodzi na jaw, za co zostaje dyscyplinarnie przeniesiony na północ Francji. Pełen obaw i uprzedzeń wyrusza do nowego miejsca, które (zgodnie z dominującą opinią) cechuje surowy klimat i zamieszkują nieokrzesani ludzie. Zderzenie stereotypów z rzeczywistością okazuje się być znakomitą kanwą dla pełnej gagów komedii, którą zrozumieją nie tylko mieszkańcy Francji. 

12.08.2012, godz. 21.00
„To właśnie miłość”
Wielka Brytania 2003, 135'
Reżyseria: Richard Curtis
Scenariusz: Richard Curtis
Zdjęcia: Michael Coulter
Obsada: Hugh Grant, Martine McCutcheon, Liam Neeson, Colin Firth, Emma Thompson

Bożonarodzeniowe love story, które bawi bez względu na porę roku. Kilkanaście mini-historii miłosnych, które wzajemnie się przeplatają. Przedświąteczne rozterki miłosne przeżywają m.in.: premier Wielkiej Brytanii, pisarz poszukujący inspiracji, młoda mężatka, podstarzały rockman czy chłopiec walczący o uznanie koleżanki z klasy. 
Przegląd gwiazd, nienudna fabuła i przyjazny klimat filmu sprawiają, że chce się go oglądać po raz kolejny. A to wszystko zasługa nie tylko dobrych aktorów, ale i debiutującego w roli reżysera - Richarda Curtisa, scenarzysty takich produkcji jak „Notting Hill” czy „Cztery wesela i pogrzeb”.

19.09.2012, godz. 21.00
„Był sobie chłopiec”
Wielka Brytania/USA 2002, 101'
Reżyseria: Chris Weitz, Paul Weitz
Scenariusz: Peter Hedges, Chris Weitz, Paul Weitz (na podstawie książki Nicka Hornby'ego)
Zdjęcia: Remi Adefarasin
Obsada: Hugh Grant, Nicholas Hoult, Toni Collette

Podryw na syna? Czemu nie! Znudzony londyńczyk, który spędza życie przejadając pieniądze swojego ojca, postanawia udawać samotnego rodzica, wzbudzając tym samym zainteresowanie i opiekuńcze instynkty młodych matek. Tak poznaje... nastoletniego Marcusa z problemami. Spotkanie chłopców: ponadtrzydziestoletniego z dwunastolatkiem skutkuje nie tylko wieloma komicznymi sytuacjami, ale także wielkimi zmianami w życiu obu bohaterów. Mocną stroną filmu jest muzyka autorstwa Damona Gougha, znanego jako Badly Drawn Boy.

26.08.2012, godz. 21.00
„Układ idealny”
Francja 2006, 90'
Reżyseria: Eric Lartigau
Scenariusz: Philippe Mechelen, Laurent Tirard, Grégoire Vigneron, Laurent Zeitoun (na podstawie pomysłu Alain Chabat)
Zdjęcia: Régis Blondeau
Obsada: Alain Chabat, Charlotte Gainsbourg, Bernadette Lafont

Czterdziestolatek z syndromem Piotrusia Pana wiedzie wygodny żywot w Paryżu. Rozpieszczany przez siostry i przedsiębiorczą matkę nie zamierza rozpoczynać życia na własny rachunek, a tematu małżeństwa unika jak ognia. By ukrócić zapędy otoczenia do swatania go i raz na zawsze uciąć spekulacje na temat własnego życia uczuciowego, postanawia wynająć sobie żonę. Urocza i bezpretensjonalna francuska komedia o perypetiach miłosnych pewnego zniewieściałego pana z pewną wyzwoloną panią.

(ks)


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 4 sierpnia 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca