Film

Film, który zwyciężył w Sundance i w Cannes zachwyca... prezydenta Obamę

Jak często zdarza się, aby prezydent Stanów Zjednoczonych w samym szczycie kampanii wyborczej znalazł czas, żeby pójść do kina? W dodatku film musiał zrobić na Baracku Obamie wielkie wrażenie, bo w trakcie wywiadu ze słynną dziennikarką Oprah Winfrey zapytał ją, czy już widziała... "Bestie z południowych krain". Ten film to jedna z największych sensacji tego sezonu. Nie dość, że wygrał festiwal w Sundance i zdobył szereg nagród w Cannes, to podbił również serca widzów, stając się kasowym sukcesem. Teraz okazało się, że jego magii uległ nawet prezydent.

Oprah Winfrey opowiedziała o swoim spotkaniu z prezydentem Obamą w trakcie programu "Super Soul Sunday", którego gośćmi byli reżyser "Bestii z południowych krain" i aktorzy występujący w filmie. - Możecie zastanawiać się, dlaczego tym razem chcę w programie promować film - zaczęła dziennikarka. - Ale jest on tak wyjątkowy, tak dobry, że kiedy zobaczyłam go po raz pierwszy to musiałam wszystkim o nim opowiadać.

Sama Winfrey usłyszała o filmie od kogoś innego: Muszę o tym wspomnieć, choć nie lubię powoływać się na innych, ale pierwszą osobą która powiedziała mi o tym filmie był... prezydent Stanów Zjednoczonych. Tak, ten sam. Nie żartuję - opowiadała Oprah zaskoczonej widowni. - Robiłam z nim wywiad i kiedy usiadłam, wyciągnęłam mikrofon on zapytał mnie: "Widziałaś już ten film - "Bestie z południowych krain"?". Zachowanie prezydenta zupełnie ją zaskoczyło, podobnie jak film. - Muszę wam powiedzieć, że nigdy wcześniej nie widziałam czegoś takiego. "Bestie..." to duchowe i emocjonalne przeżycie, magiczny realizm przeniesiony na ekran. To prawdziwe dzieło sztuki - podsumowała jedna z najbardziej opiniotwórczych dziennikarek świata.

http://www.oprah.com/own-super-soul-sunday/How-Oprah-Heard-About-Beasts-of-the-Southern-Wild-Video

Zapraszamy do obejrzenia materiału promującego program, w którym Oprah Winfrey rozmawia z twórcami Bestii z południowych krain. A zobaczyć go będzie można już w najbliższą niedzielę, 26 sierpnia, w telewizji OWN, ale również na stronach Oprah.comFacebook.com/owntv, czy Facebook.com/supersoulsunday o godz. 17 polskiego czasu.

http://www.youtube.com/watch?v=smnHGRVTPZM&list=UUKBnlTTgEnhIXv_c4LvvyMQ&index=5&feature=plcp

Bestie z południowych krain to fascynujące wizualnie połączenie realistycznej opowieści, kina fantasy i baśni. Główną bohaterką jest sześcioletnia Hushpuppy. Ta niezwykła dziewczynka żyje w zapomnianej, odciętej od świata osadzie zamieszkanej przez wyrzutków i buntowników. Gdy pewnego dnia rozpęta się największy od stuleci sztorm, dziewczynka będzie musiała całą swoją siłę i niezwykłą mądrość przeciwstawić nadciągającemu niebezpieczeństwu. 

Bestie z południowych krain, wymieniane obecnie jako czarny koń przyszłorocznych Oscarów, trafią do polskich kin 12 października.

 

(tekst za Gutek Film)


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 24 sierpnia 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca