Film

Nowy film Pawła Pawlikowskiego we wrześniu

Polski reżyser coraz wyraźniej zaznacza  swoją obecność w kinie ambitnym. Jego obraz Kobieta z piątej dzielnicy z Ethanem Hawke'em i Kristin Scott-Thomas wejdzie na ekrany w przyszłym miesiącu. To ekranizacja mrocznego thrillera o wielkiej namiętności, za sprawą której wokół bohatera, amerykańskiego pisarza w Paryżu, powoli zaczyna się zacieśniać pętla.

Autorem literackiego pierwowzoru, który wkrótce trafi do księgarń jest amerykański prozaik Douglas Kennedy pomieszkujący zarówno w Stanach, jak i m.in. Paryżu. Właśnie nad Sekwaną toczy się akcja jego powieści "Kobieta z piątej dzielnicy", której główną postacią jest amerykański pisarz Harry. Zjawia się w Paryżu, gdzie mieszka jego była żona i córeczka. Z powodu skandalu, jakiego stał się bohaterem na rodzimej uczelni, załatwia sobie pracę raczej poniżej oczekiwań. Poznaje także fascynującą Margit, która zgadza się na romans pod warunkiem, że Harry będzie przestrzegał jej jasno sprecyzowanych wytycznych, m.in. tego, iż spotykać się będą w piątej dzielnicy (dość ekskluzywnej w Paryżu), zawsze w określone dni tygodnia. Niebawem jednak namiętny związek zaczyna być niemałym problemem, a wokół Harry’ego  giną ludzie, którzy mu się czymś narazili. 

Thriller Kennedy’ego wziął na warsztat polski reżyser Paweł Pawlikowski, znany dotychczas z filmu Lato miłości, w którym jedną z głównych ról zagrała ceniona dziś Emily Blunt. W Kobiecie z piątej dzielnicy obsadził w czołowych partiach Ethana Hawke’a i Kristin Scott-Thomas, perfekcyjnie dwujęzyczną angielską aktorkę, która francuskim włada z niezauważalnym prawie akcentem. W jednej z drugoplanowych ról zobaczymy natomiast Joannę Kulig znaną ze "Sponsoringu" Małgorzaty Szumowskiej. Film wejdzie na ekrany pod koniec września, podobnie jak powieść, którą wyda Świat Książki.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 2 września 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca