Film

Polski zwiastun filmu „Bestie z południowych krain”

Zapraszamy do obejrzenia polskiego zwiastuna „Bestii z południowych krain”, jednej z największych filmowych sensacji tego roku.

 

Film ten okrzyknięto najlepszym amerykańskim debiutem ostatniej dekady i objawieniem tegorocznego festiwalu w Sundance, które przywraca wiarę w kino. „Bestie...” otrzymały główną nagrodę tej imprezy, były także najwyżej ocenionym filmem przez krytykę i publiczność. Jeszcze przed werdyktem obraz kupiła do dystrybucji firma Fox Searchlight odpowiedzialna za sukcesy „Slumdog. Milioner z ulicy”, „Czarnego łabędzia”, czy „Wstydu”.

 

 

„Bestie z południowych krain” wkrótce potem trafiły także do sekcji Un Certain Regard festiwalu w Cannes i opuściły tę prestiżową imprezę ze Złotą Kamerą za najlepszy debiut, wyróżnieniami od FIPRESCI i jury ekumenicznego. Stały się tym samym jednym z najczęściej nagradzanych filmów ostatnich lat. Jakby tego było mało, prezentowany w Stanach Zjednoczonych na ograniczonej liczbie kopii, stał się kasowym hitem, zarabiając blisko osiem i pół miliona dolarów. 

 

Zwiastun filmu:
http://www.dailymotion.com/video/xt8eb9_bestie-z-poyudniowych-krain-zwiastun-pl-film-w-kinach-od-12-paydziernika_shortfilms

 

Główną bohaterką „Bestii z południowych krain” jest sześcioletnia Hushpuppy. Żyje ona w zapomnianej, odciętej od świata buntowniczej społeczności. Otaczający ją świat postrzega jako delikatną strukturę pełną żywych, oddychających, wzrastających rzeczy.

 

 

Kiedy więc największa od stuleci burza nawiedza miasto, Hushpuppy wie, że naturalny porządek wszystkiego, co jest dla niej ważne został zachwiany. Zdeterminowana by naprawić walącą się strukturę świata, ocalić słabnącego ojca i uratować tonący dom, mała bohaterka swoją siłę i niezwykłą mądrość przeciwstawi nadciągającemu niebezpieczeństwu.

„Bestie z południowych krain”, fascynujące wizualnie połączenie realistycznej opowieści, kina fantasy i baśni, wejdzie na ekrany polskich kin 12 października.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 4 września 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca