Film

Prapremiera filmu „Jesteś Bogiem” w Katowicach

13 września o godz. 17.00 w kinoteatrze Rialto odbędzie się prapremiera długo oczekiwanego filmu o legendzie hip-hopu Paktofonice - „Jesteś Bogiem” Leszka Dawida. Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli twórcy oraz sami muzycy - Rahim i Fokus.

„Jesteś Bogiem” to jedna z najważniejszych premier 2012 roku opowiadająca o trójce chłopaków z Katowic i Mikołowa, członków grupy Paktofonika, zespołu który dzięki oryginalnym utworom, takim jak słynny „Jestem Bogiem”, stał się głosem pokolenia młodych Polaków. Reżyserowi - Leszkowi Dawidowi - udało się stworzyć przekonujący obraz polskiej rzeczywistości przełomu XX i XXI wieku, obraz „świata, w którym ten kto nie walczy idzie na dno”. Główne role wykreowała trójka młodych, zdolnych aktorów: Marcin Kowalczyk (jako Piotr Łuszcz „Magik”), Dawid Ogrodnik (jako Sebastian Salbert „Rahim”), Tomasz Schuchardt (jako Wojciech Alszer „Fokus”). Partnerują im m.in.: Arkadiusz Jakubik, Marcin Dorociński, Przemysław Bluszcz, Dorota Kolak.

Nie przypadkowe jest ulokowanie prapremierowego pokazu w jednym z katowickich kin. Film „Jesteś Bogiem” w całości rozgrywa się na Śląsku - głównie w katowickich Bogucicach i w Mikołowie. W fazie produkcji film dostał wsparcie ze Śląskiego Funduszu Filmowego, jako dzieło mocno związane z regionem.

termin: 13.09.2012, godz. 17.00
miejsce: Kinoteatr Rialto, Katowice

(ks)


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 5 września 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca