Film

Almodóvar skończył zdjęcia do nowego filmu!

 

Pod koniec ubiegłego tygodnia padł ostatni klaps na planie 19. filmu w karierze Pedro Almodóvara. Najnowszy film będzie nosił tytuł „Przelotni kochankowie” i zagrają w nim największe gwiazdy hiszpańskiego kina: Penélope Cruz, Antonio Banderas, Cecilia Roth, czy Javier Cámara.

 

„Przelotni kochankowie” to zwariowana komedia o pewnym feralnym locie do Meksyku. Pod wpływem, jak się wszystkim wydaje, nieuchronnie zbliżającej się katastrofy lotniczej, znajdujący się w samolocie pasażerowie, ale i personel pokładowy, postanawiają wyznać sobie najbardziej wstydliwe sekrety i wyjawić skrywane fantazje erotyczne...

 

Podczas okresu zdjęciowego Almodóvar dzielił się informacjami z planu, a także przeprowadził wywiad... ze sobą. -Bardzo zabawny – tak odpowiada samemu sobie na pytanie, jaki jest jego nowy film. - Jego akcja dzieje się 10 000 metrów nad ziemią. Gdy spojrzy się w dół widać głównie chmury – opowiada  Almodóvar  Almodóvarowi. -Gdy tylko pojawiał się choćby odległy cień rzeczywistości: celebryci, bezrobotni, podwyżka podatku VAT, protesty przeciwko rządowi cyfrowo dorzucałem jeszcze trochę chmur, żeby to wszystko zasłonić. Z premedytacją odleciałem od rzeczywistości, wszystko w moim nowym filmie jest fikcją.

 

Almodóvar, dla którego film ten ma być powrotem do najbardziej szalonego okresu w twórczości, przyznaje, że najbardziej boi się, że widzowie uznają, że się powtarza. - Byłbym bardzo zaniepokojony, gdyby ludzie mówili „dobry to był ten stary Almodóvar, tego nowego to nawet nie warto z internetu ściągać”.

 

Premiera „Przelotnych kochanków” ma odbyć się na całym świecie wiosną 2013 roku. - Jesteś przesądny i obawiasz się tej daty? - pyta Almodóvar. - Nie! Trzynastka zawsze przynosiła mi szczęście – odpowiada twórca „Przerwanych objęć” i „Volver”.

 

(opis za Gutek FIlm)


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 20 września 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca