Film

Premiery i wydarzenia Kina Charlie

 

PREMIERY

KOBIETA Z 5 DZIELNICY

reż. Paweł Pawlikowski

 

 

 

Amerykański pisarz Harry Ricks, chcąc zatrzeć złe wrażenie po skandalu, przez który stracił pracę, przenosi się z USA do Paryża. Robi to również po to, żeby być bliżej córki, która przeprowadziła się tam wraz z matką. Kompletnie załamany, przyjmuje od mafii rosyjskiej posadę nocnego stróża. Jego jedynym zadaniem jest przyciskanie guzika na dźwięk dzwonka. Ma nadzieję, że spokój w nocy pozwoli mu skupić się na pisaniu nowej powieści. Nagły zwrot w jego życiu przyniesie romans z Margit, która wyznacza dziwne zasady ich spotkań.   

 

 

 

POZDROWIENIA Z RAJU

reż. Brillante Mendoza

 

 

 

 

Grupa uzbrojonych i zamaskowanych mężczyzn wdziera się do hotelu i porywa dwunastu cudzoziemców. Atak wymierzony był w grupę pracowników Banku Światowego, jednak ci hotel już opuścili. Do niewoli dostają się więc zwykli turyści i misjonarze chrześcijańscy. Wkrótce, zakładnicy zostają zmuszeni do wycieńczającego marszu przez filipińską dżunglę.   

 

 

 

KOMEDA, KOMEDA

Reż. Natasza Ziółkowska-Kurczuk

 

Film łączy obraz genialnego kompozytora, jakim był Komeda z obrazem Poznania, miasta z którego pochodził i które ukształtowało jego wrażliwość i muzyczną wyobraźnię. Tłem dla relacji współpracowników, przyjaciół i członków rodziny artysty jest dokumentalna rejestracja miejsc związanych z losem i twórczością jednego z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych. Historię mistrza opowiedzieli muzycy z pierwszych składów zespołów Komedy a także inni wybitni muzycy, współpracownicy i przyjaciele, m.in. Jerzy Milian, Jan Ptaszyn Wróblewski, Andrzej Idon Wojciechowski, Michał Urbaniak, David Burman, Wojciech Karolak, Marek Karewicz, Rosław Szaybo oraz Edward Etler. Dużym atutem filmu, podnoszącym też jego wymiar artystyczny, są wypowiedzi tak wielkich osobowości kultury jak: Roman Polański, Andrzej Wajda, Leszek Możdżer. 

Animacje autorstwa Piotra Dumały, które wplecione są w film, podnoszą dodatkowo jego wymiar artystyczny.

 

 

POKAZ PRZEDPREMIEROWY Z WYSOKIMI OBCASAMI

 

BESTIE Z POŁUDNIOWYCH KRAIN

2 października, g.19.30

Uwaga: z aktualnym wydaniem Wysokich Obcasów – bilet na film w cenie 10 zł

 

 

 

 

 

 

Film rozgrywa się w krainie zalanej przez powódź o apokaliptycznych rozmiarach. Grupa ocalonych zamieszkuje skrawki suchego lądu i szykuje się do walki z bestiami, które pod wpływem kataklizmu przebudziły się z tysiącletniego snu. Główną bohaterką jest mała dziewczynka, mająca wyjątkowy kontakt ze światem natury. Swój dar przetrwania i niezwykłą mądrość przeciwstawi nadciągającemu niebezpieczeństwu.

 

 

RETROSPEKTYWA FILMÓW JIMA SHERIDANA

26-28 września 2012 r., Kino Charlie

Rezerwacja biletów na stronie www.charlie.pl!

Bilety: 12/14 zł, Karnet na wszystkie tytuły: 50zł
 

 

 

Kino Charlie zaprasza na przegląd filmów Jima Sheridana, kluczowej postaci współczesnego kina irlandzkiego. Jim Sheridan, urodzony w 1949 roku w Dublinie, swoją karierę rozpoczął w teatrze. Jako scenarzysta i reżyser filmowy zadebiutował w 1989 roku filmem „Moja lewa stopa” z Danielem Day-Lewisem w Oskarowej roli niepełnosprawnego artysty Christy’ego Browna. Znaczną część swoich dzieł poświęcił konfliktowi w Irlandii Północnej. Interesowały go przede wszystkim losy ludzi uwikłanych w ten konflikt oraz relacje rodzinne, pozostające w centrum jego filmowego świata. Odwołując się do własnych doświadczeń, obrazował również życie irlandzkich imigrantów w Stanach Zjednoczonych. Charakterystyczną cechą jego filmów jest kunsztowna gra aktorska. Dotyczy to zarówno występujących u niego wielkich zdobywców Oskarów, jak i małych dzieci. Przegląd w Kinie Charlie przypomina największe osiągnięcia filmowe Sheridana oraz wyjątkowe i pełne pasji przesłanie tego wybitnego aktora, scenarzysty, producenta i reżysera.

 

 

Program przeglądu:

26 września:

18.00 „Krwawa niedziela”

20.30 „Moja lewa stopa”

 

27 września:

18.00 „Pole”

20.30 „W imię ojca”

 

28 września:

18.00 „Spirala przemocy”

20.30 „Nasza Ameryka”

 

 

Partnerem Retrospektywy filmów Jima Sheridana w Kinie Charlie w Łodzi jest Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit.

 

 

 

Gavin Friday, autor ścieżki dźwiękowej do filmów Jima Sheridana („Moja lewa stopa”, „W imię ojca”, „Nasza Ameryka”) będzie gościem czwartej edycji Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit, który odbędzie się w Łodzi w dniach 26 - 28 października 2012 (więcej szczegółów www.soundedit.pl).


 

 

ŚRODA SENIORA: TRÓJPAK FILMOWY

 

3 października

13:45 Zakochana bez pamięci

14:30 Jesteś bogiem

15:45 Kobieta z 5 dzielnicy

 

WSTĘP DLA SENIORÓW: 10 zł na każdą projekcję

Kino Charlie zaprasza aktywnych i zaangażowanych seniorów, którzy kochają kino i dobre towarzystwo na seanse filmowe do Kina Charlie. Jeśli wiesz, że Twój dziadek lub babcia uwielbiają oglądać filmy i o nich dyskutować koniecznie zaproś ich do nas! Chcąc przywrócić film jako trwały element udziału emerytów w życiu kulturalnym, powołaliśmy do życia cykl seansów ŚRODA SENIORA. Specjalne dobrany repertuar filmowy, wyświetlamy w każdą środę po godzinie 13:00. Głównym celem jest zachęcenie do aktywnego uczestniczenia w kulturze oraz umożliwienie seniorom spędzenia wolnego czasu w sposób miły i kreatywny, poprzez możliwość regularnych spotkań z wartościowym, artystycznym repertuarem filmowym. Poza tym pokazy filmowe będą szansą do zaprezentowania nowej inicjatywy Kina Charlie - programu edukacyjnego przeznaczonego dla seniorów - AKADEMII FILMOWEJ SENIORA 50 PLUS – KINORAMA. Cykl pokazów filmowych ŚRODA SENIORA będzie również okazją do zapoznania się z naszym kinem i jego ofertą.

 

 

NOWE AKCJE KINA CHARLIE

 

Lubię poniedziałek

Każdy poniedziałek, Kino Charlie

Wszystkie filmy za 12 zł!

 

 

 

Na pewno pamiętacie film „Nie lubię poniedziałku”? W ciągu 24 godzin trwania tego najgorszego dnia tygodnia pech towarzyszył aż kilkunastu bohaterom filmu. Od 1971 roku, kiedy to film Tadeusza Chmielewskiego miał swoją premierę – niewiele się zmieniło… Poniedziałku boimy się jak ognia… Po cudownym weekendowym czasie zawsze nadchodzi złowieszczy poniedziałek. Charlie ma pomysł na to, jak bezpiecznie przetrwać ten dzień. Dla tych, którzy zdecydują się na przyjście do kina tego dnia – bilety po 12 zł – na dowolny film, o dowolnej porze, od rana do wieczora. Polubmy poniedziałek!

 

Filmowe happy hour

Każdy czwartek, g.22, Kino Charlie

Bilet w cenie 10 zł!

Czwartek, określany przez niektórych małym piątkiem, to dzień wypełniony oczekiwaniem na upragniony, zbliżający się wielkimi krokami – weekend. By to oczekiwanie Wam umilić Charlie zaprasza na wyjątkowy seans – Filmowe Happy Hour w Kinie Charlie. W każdy czwartek o godzinie 22 Charlie zaprasza na projekcję, na którą bilet kosztował będzie jedyne 10 zł! Co tydzień w propozycji Happy Hour znajdziecie inny tytuł filmowy. Do zobaczenia w czwartek! I… byle do piątku!

 

 

GALERIA KINA CHARLIE

 

WYSTAWA PRAC KSENI PEREK
 

15 września - 14 października 2012 r., Kino Charlie
Wernisaż: 16 września, g. 18

WSTĘP WOLNY


 

 

"Wykształcenie niepełne średnie=może będzie matura. Maluję jak umiem, chociaż próbuję się nauczyć po Bożemu. Uwielbiam starość i jej bogate, poorane i wypalone piękno. Nie mam nic więcej do powiedzenia w sprawie malowania."

 

 

ZAPOWIEDZI

 

Od 6 października

 

Gra, reż. Ruben Ostlund

Szybki Cash, reż. Daniel Espinosa

Take This Waltz, reż. Sarah Polley

Marina Abramovic: artystka obecna, reż. Matthew Akers

 


przysłano: 25 września 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca