Film

,,Wojaczek" L. Majewskiego - w Kinie KC (BILETY DLA WYWROTOWCÓW)

 

W Dzień Niepodległości, 11 listopada o godzinie 18:00 KINO KC zaprasza na pokaz autorskiego filmu Lecha Majewskiego „Wojaczek”. W roli „poety przeklętego”, Rafała Wojaczka, wystąpił również poeta Krzysztof Siwczyk. Ponadto na ekranie: Dominika Ostałowska, Andrzej Mastalerz oraz w roli Edwarda Stachury Robert Gawliński. Autorem zdjęć jest Adam Sikora. Film zostanie pokazany w ramach przeglądu PORTRETY FILMOWE w KINIE KC.

 

Film obsypany nagrodami na festiwalach i zagranicznych, m.in. Brązowe Grono na LLF w Łagowie (1999), nagroda za reżyserię na FPFF w Gdańsku - Gdyni (1999), Don Kichot na Festiwalu Kina Niezależnego w Barcelonie (2000), dwa Złote Klucze (reżyseria i zdjęcia) na MFF w Trencianskich Teplicach (2000), nagroda główna na Festiwalu Kina Europejskiego w Coroto (2000).

 

Obraz Lecha Majewskiego nie ma tradycyjnej fabuły. To raczej ciąg sekwencji ukazujących pełne napięć relacje poety z otoczeniem. Opowieść zaczyna się w chwili, gdy Rafał Wojaczek „przechodzi przez szybę” Mikołowskiej knajpy i ląduje twarzą na brudnym chodniku. Później widz ogląda codzienne życie poety: związek z dziewczyną, walkę z alkoholizmem i chorobą psychiczną, rozliczne ekscesy, elektryzujące lokalną opinię publiczną. Bezkompromisowa rozgrywka ze światem popycha Wojaczka coraz silniej ku samozagładzie. 

(opis: źródło: tvp.pl)

 

 

„Sukces artystyczny - bo jest to film o dużej sile wyrazu - zawdzięcza autor nie tyle próbom znalezienia odpowiedzi, ile raczej pokorze wobec przyczyn samobójczej śmierci swego bohatera. "Wojaczek" jest bowiem ostatecznie filmem o tajemnicy, o tym, że na pytanie: dlaczego? odpowiedzieć nie można.„ Bożena Janicka, filmweb.pl

 

Kolejne filmy z cyklu PORTRETY FILMOWE:

 

18.11 “Ciemna Paradiso”  Giuseppe Tornatore

25.11 „Amadeusz” Milos Forman

 

KINO KC ( ul. Nowy Świat 6/12  ), bilety 14 zł

 

 

 

____________________________________________________________________

 

 

UWAGA KONKURS!

 

Chcesz wygrać podwójną wejściówkę na niedzielny pokaz filmu Majewskiego ,,Wojaczek" w warszawskim Kinie KC? Wystarczy, że odpowiesz na poniższe pytanie:

 

KIEDY I GDZIE URODZIŁ SIĘ RAFAŁ WOJACZEK?

 

Odpowiedzi proszę przesyłać na adres: hayde@wywrota.pl w tytuł wiadomości wpisując: WOJACZEK, w treści wiadomości odpowiedź + imię i nazwisko, na które później będziemy rezerwować bilety. Na odpowiedzi czekamy do piątku, do południa. 

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 5 listopada 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca