Film

Konkurs na krótki metraż. Sex a w shortach

Spectator- dystrybutor filmowy ogłasza drugą edycje KONKURSU NA KRÓTKI METRAŻ - SEX W SHORTACH, czyli najbardziej namiętne 10 minut w historii kina.

 

 „Filmy erotyczne są światem marzeń, w którym przeżywamy bezgrzeszne, bezwstydne i nieskończenie przyjemne fantazje seksualne, niedopuszczalne w prawdziwym życiu.” („Erotyka w filmie” red. Douglas Keesey, Paul Duncan) .

 

Zachęcamy wszystkich twórców filmowych: profesjonalistów oraz amatorów do zmierzenia się z erotyką. Forma jest dowolna: animacja, film kukiełkowy czy też krótka fabuła. Zwracamy szczególną uwagę na odpowiednie potraktowanie gatunku. Film erotyczny jest bowiem gatunkiem filmowym ukazujący piękno ludzkiego ciała i aktu seksualnego, skupiający uwagę na uczuciu łączącym partnerów, akcentuje miłość zmysłową. Najbardziej znanymi filmami erotycznymi są „Ostatnie tango w Paryżu” , „Basen” „Lolita”, „Dziewięć i pół tygodnia”, „Gorzkie gody”, „Nagi instynkt”.

 

Filmy erotyczne przekraczały tabu, pobudzały fantazje widzów, pozwalały wyzwolić się z sztywnych norm narzuconych przez społeczeństwo lub religię. Sceny erotyczne wywołując szok i często oburzenie, wpływały na rozwój kina. Tworzone były przez największych twórców filmowych: Polański, Ozon, Almodovar, Bertollucci , Kronenberg.

 

 Film może mieć max 10 min długości. Prace należy nadsyłać do 15 stycznia 2013 na adres: ul. Popiełuszki17 b m 22, 01-595 Warszawa

 

Nagroda: Nagrodą główną w konkursie będzie dołączenie zwycięskiego filmu do długiego metrażu i dystrybucja w kinach studyjnych w całej Polsce na wiosnę 2013.

 

Wyniki konkursu: 14 lutego.

 

Nadesłane filmy obejrzy JURY w składzie: dziennikarze: Anna Serdiukow, Anna Tatarska, Piotr Szygalski  aktor Wojciech Solarz, reżyser teatralny i producent filmowy: Wojtek Maryański oraz prezes Spectatora Marek Poznerowicz

 

Szczegółowy regulamin znajduje się na stronie : www.spectator.com.pl

 

W razie dodatkowych pytań, proszę pisać na adres: dystrybucja@spectator.com.pl


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 14 listopada 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca