Film

Moc wydarzeń w kinie Praha

 

KINO PRAHA gości na stałe na mapie najciekawszych wydarzeń kulturalnych Warszawy.
W tym tygodniu (od dzisiaj, 15.listopda) na warszawskiej Pradze będzie się również dużo działo. Spotkania z psychologami, kinem rosyjskim, sagą "Zmierzch" i kulturą tradycyjną dla dzieci, to tylko niektóre z propozycji. W kinie Praha każdy znajdzie coś dla siebie i na pewno znajdzie chwilę relaksu i dobrej zabawy.


Dzisiaj, jak co tydzień, zaprosimy widzów na cykl KINOTERAPIA i projekcję filmu PINUCCIO LOVERO.
Po projekcji o zjawisku flow z widzami porozmawiają psycholog  dr Agata Wytykowska i dziennikarka Telewizji Polskiej Grażyna Torbicka.

Kinoterapia” to cykl poświęcony  nowej gałęzi psychologii, zajmującej się badaniem czynników warunkujących szczęście i dobrostan człowieka.  Spotkania w ramach KINOTERAPII są świetnym sposobem spędzania czasu, ale też okazją do zapoznania się z narzędziami  poprawiającymi nastrój i funkcjonowanie człowieka (psychologia pozytywna). Mądre i pozytywne kino ma potencjał wywoływania społecznej zmiany.
 

http://www.kinopraha.pl/film/pinuccio-lovero

 
Również dzisiaj, o godz. 22.30 na wielbicieli sagi „Zmierzch. Przed świtem” czeka nocny maraton filmowy z dwoma częściami filmu.  Cena biletu to tylko 25 zł na oba seanse.

http://www.kinopraha.pl/wydarzenie/1516-listopada-nocny-pokaz-saga-zmierzch-przed-switem-cz-1-i-2

Od dzisiaj też kinem Praha zawładnie kino rosyjskie i festiwal SPUTNIK NA POLSKĄ.

Celem Festiwalu jest zaprezentowanie jak najszerszej publiczności największych osiągnięć rosyjskiej kinematografii. Podczas Festiwalu pokazywane są zarówno dzieła mistrzów kina rosyjskiego, jak i produkcje młodego pokolenia reżyserów, a także filmy dla dzieci.  "Sputnik nad Polską" to jednak nie tylko seanse filmowe, ale i szereg imprez towarzyszących – koncertów, wystaw, wykładów, debat, spotkań z twórcami filmowymi i krytykami.

Pełny program festiwalowych projekcji prezentujemy na stronie internetowej

http://www.kinopraha.pl/festiwal/6-festiwal-filmow-rosyjskich-sputnik-nad-polska


Co tydzień, w każdą  środę w kinie Praha odbywa się FESTIWAL FILMOWY DLA KAŻDEGO - ŚRODY ZA 5 ZŁ, bo bilet na każdy seans w ramach tego cyklu kosztuje tylko 5 zł, a więc każdy może sobie pozwolić na kino festiwalowe, nagradzane w Polsce i na świecie.

W przyszłą środę, 21 listopada, w repertuarze ŚRODY ZA 5 ZŁ znajdą się takie filmy goszczącego w kinie Praha SPUTNIKA NAD POLSKĄ. Nie zmieni się cena biletu – za 5 zł widzowie zobaczą m.in. NIECH ŻYJE MEKSYK , niezrealizowane dzieło Siergieja Eisensteina, które miało być epizodyczną opowieścią o meksykańskiej kulturze i polityce. Rekonstrukcja filmu dokonana w 1979 roku przez Grigorija Aleksandrowa miała być w założeniu jak najwierniejsza oryginalnej wersji Eisensteina. A oprócz tego film wydobyty z niebytu przez Martina Scorsese i Francisa Forda Coppolę, pod tytułem  JA, KUBA w reżyserii Michaiła Kałatozowa.  Kilka czarno-białych nowel ukazuje pełne kontrastów społeczeństwo. Młody sprzedawca  zakochuje się w swojej sąsiadce, skromnej dziewczynie, która walcząc z biedą, sprzedaje się amerykańskim turystom. Oszalały z rozpaczy farmer podpala cały zbiór trzciny cukrowej, kiedy jego pole zostaje sprzedane wszechwładnemu United Fruit. Studenci spiskują, chcąc obalić dyktatora na tronie. A w dalekich górach Sierra Maestra zaczyna się prawdziwa walka na śmierć i życie.

 

Weekendowe poranki z kolei w kinie Praha zarezerwowane są dla dzieci. W sobotę dzieci bawią się na TAŃCOGRAJKACH (godz. 10.30_, zaś w niedzielę o 10.30 na TEATRZYKACH.

http://www.kinopraha.pl/cykl/tancograjki

 

Tańcograjka to „powrót do korzeni"  przedstawimy dawne, zapomniane już dziś zabawy z czasów naszych babć i pradziadków.  Gospodarzem każdego spotkania będzie inny instrument - zagrają dla nas m.in. cymbały, harmonia trzyrzędowa, baraban, trąbkoskrzypce!

http://www.kinopraha.pl/cykl/poranki-teatralno-filmowe-kinie-praha

 

A w niedzielę zapraszamy na spotkanie z Teatrzykiem Raz-Dwa-Trzyk, który prezentuje spektakle teatru lalek z muzyką na żywo. Forma spektakli, oparta na założeniach teatru supełków Marii Kownackiej, wywodzi się z tradycji domowych teatrzyków i zabaw dziecięcych. Na oczach widzów powstają lalki teatralne. Interaktywna formuła spektaklu zachęca dzieci do wspólnego śpiewania i zabawy, w czym pomagają wykorzystane w przedstawieniach fragmenty tradycyjnych piosenek i zabaw dziecięcych. Przedstawieniom towarzyszy muzyka w wykonaniu muzykantek związanych ze Stowarzyszeniem na Rzecz Kultury Tradycyjnej Dom Tańca. Dzieci poznają dźwięk tradycyjnych, dawnych instrumentów: harmonii trzyrzędowej, okaryny, barabana, bębenka obręczowego, skrzypiec itd. Mogą również usłyszeć gliniane ptaszki, piszczałki, klepaki, dzwonki i kij deszczowy.

Szczegóły i repertuar

www.kinopraha.pl


przysłano: 15 listopada 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca