Film

Napisz scenariusz fimowy o powstawaniu MHZP - wygraj 15 tys. zł

 

Jeszcze ponad miesiąc można nadsyłać projekty w ramach konkursu na scenariusz krótkometrażowego filmu dokumentalnego o powstawaniu Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Prace konkursowe będą oceniane przez osobowości związane z polską kinematografią i kulturą żydowską.  Nagroda główna dla zwycięzcy to 15 tysięcy złotych. Konkurs organizowany jest przez Muzeum Historii Żydów Polskich i Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

 

Skład jury:

Agnieszka Arnold – członek SFP, reżyser

Waldemar Dąbrowski  - pełnomocnik Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ds. otwarcia Muzeum Historii Żydów Polskich

Barbara Kirshenblatt-Gimblett - dyrektor programowa wystawy głównej Muzeum Historii Żydów Polskich

Jerzy Kapuściński – dyrektor TVP2

Maciej Karpiński – członek SFP, scenarzysta

Zygmunt Stępiński – zastępca dyrektora Muzeum Historii Żydów Polskich

Prace można nadsyłać do piątku, 22 lutego 2013 roku na adres mailowy: konkurs@sfp.org.pl oraz za pośrednictwem poczty na adres Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Dział Rzecznik prasowy, ul. Krakowskie Przedmieście 7, 00-068 Warszawa z dopiskiem „Konkurs na najlepszy scenariusz” w pięciu egzemplarzach.

 

 

Zgłoszenia mają zawierać scenariusze krótkometrażowego filmu dokumentalnego pokazującego historię powstawania Muzeum Historii Żydów Polskich na tle zmian, jakie zaszły w ciągu ostatnich dwudziestu lat w Polsce. Film dokumentalny, który powstanie  w oparciu o zwycięski scenariusz ma przedstawiać otwarte w grudniu 2013 roku Muzeum jako jeden z najważniejszych obiektów na świecie, który opowie nie tylko historię tysiąca lat obecności Żydów w Polsce, ale również historię Polski przez pryzmat udziału w niej społeczności żydowskiej. Scenariusz powinien uwzględniać działania Muzeum i to, że odpowiadają rosnącemu zainteresowaniu kulturą polskich Żydów, pokazując jej złożoność oraz wyzwania, z jakimi mierzyli się budowniczowie obiektu i wystawy głównej.

Muzeum Historii Żydów Polskich jest instytucją powstającą w miejscu pełnym symbolicznych odniesień. Centrum dawnej dzielnicy żydowskiej, gdzie żyły i tworzyły pokolenia polskich Żydów. W sercu warszawskiego getta, po wojnie zmienionego w socrealistyczną dzielnicę-pomnik. Budynek Muzeum, zaprojektowany przez Reinera Mahlamäki, powstał naprzeciw pomnika Bohaterów Getta. Spokojna forma wtapia się w teren, wyznaczając nowe centrum MuranowaDrzewo, które rośnie naprzeciwko jednej z fasad – największego okna stolicy – staje się metaforą rozkwitu życia możliwą dzięki powrotowi do korzeni. Twórcy Muzeum chcą przyczynić się do tworzenia nowoczesnego oblicza Polski: kraju śmiało patrzącego w przyszłość, ale niezapominającego o przeszłości i czerpiącego z niej siłę.

                                                                                                                                                  

 

 

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie:

http://sfp.org.pl/konkurs oraz na Facebook https://www.facebook.com/jewishmuseum

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 16 stycznia 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca