Film

Małe Kino w Dużym Pokoju

23 stycznia, w środę, o godzinie 19.00, w pracowni Duży Pokój, odbędzie się projekcja filmu „Dzisiaj w Warszawie, jutro gdzieś w świecie” w reż. Grzegorza Brzozowskiego

 

Jest to czwarty pokaz filmu w ramach projektu Małe Kino w Dużym Pokoju, który organizują wspólnie Redakcja MovieBook.pl i Pracownia Duży Pokój. 

Projekt ten to reakcja na poszukiwanie przez widzów dostępu do polskich filmów krótko i średniometrażowych. 

 

"Dzisiaj w Warszawie, jutro gdzieś w świecie"

 

O filmie:
Dwa kubki gorącej czekolady z chilli, nielegalne wysypisko śmieci, męskie skarpetki na drewnianej podłodze i jeden pączek z marmoladą. Vera z Niemiec i Stephane z Belgii spotykają się w dziwnej i zimnej Warszawie, by wspólnie odkrywać uroki praskiej strony Wisły. Połączył ich Erasmus i couchsurfing. Grzegorz Brzozowski, reżyser dokumentu, przedstawia przekleństwa i błogosławieństwa zjednoczonej Europy, która może, ale wcale nie musi, zbliżać ludzi.
Film powstał w ramach Programu Dokumentalnego DOK PRO prowadzonego przez Szkołę Wajdy.

Długość: 20 minut

"Dzisiaj w Warszawie, jutro gdzieś w świecie", reż. Grzegorz Brzozowski, Polska 2012
23 stycznia, godz. 19:00
Wstęp wolny

Miejsce projekcji Pracownia Duży Pokój, Koszykowa 24/12, Warszawa


www.moviebook.pl/malekino

http://www.facebook.com/events/104459726391201/?fref=ts


Po projekcji filmu odbędzie się spotkanie z reżyserem Grzegorzem Brzozowskim

Grzegorz Brzozowski
ur 1983, studiował socjologię, psychologię i reportaż na Uniwersytecie Warszawskim oraz na Uniwersytecie w Utrechcie. 
Absolwent Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, film dokumentalny poznawał pod opieką Marcela Lozińskiego, Jacka Bławuta i Vity Zelakeviciute. Reżyser, autor scenariuszy; w filmie fascynuje go prowokowanie przypadkowych, intensywnych spotkań między przedstawicielami różnych kultur. Zdarzyło mu się raz zagrać w etiudzie o pociągowych romansach.

O projekcie

Redakcja portalu filmowego MovieBook.pl i Pracownia Duży Pokój jesienią 2012 roku rozpoczęły projekt „Małe kino w Dużym Pokoju”. Jest to nasza reakcja na poszukiwanie przez widzów dostępu do polskich filmów krótko i średniometrażowych.

Filmy te są wyjątkowym medium opowiadającym historie o życiu zwykłych ludzi. W ciągu kilku lub kilkunastu minut mamy okazję zapoznać się z bohaterami, których na co dzień mijamy obojętnie na ulicach polskich miast. To doskonała okazja do promowania młodych twórców, którzy do perfekcji doprowadzają swoje małe obrazy, do których na co dzień widzowie nie mają dostępu.

Pokazy filmowe w Pracowni Duży Pokój dają możliwość prezentacji filmów, których brakuje w kinowych repertuarach. Dla autorów  to możliwość spotkania się z publicznością. Okazja do prezentacji swojej twórczości. Dla widzów to szansa na zapoznanie się z filmami, do których nie mają dostępu, a także to sposobność poznania ludzi, którzy przekładając emocje na filmowe obrazy, dzielą się swoimi refleksjami i spojrzeniem na świat.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 21 stycznia 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca