Film

Orły 2013: Nominacja dla Bartosza Konopki za „Lęk wysokości”

Bartosz Konopka został nominowany do Polskiej Nagrody Filmowej Orły 2013 w kategorii ODKRYCIE ROKU za reżyserię „Lęku wysokości”. Wyprodukowany przez Studio Munka działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich, film powstał w koprodukcji z Canal+.

Bartosz Konopka jest jedynym reżyserem nominowanym w tej kategorii, pozostałe dwie nominacje przypadły bowiem aktorom – Marcinowi Kowalczykowi za film „Jesteś Bogiem” oraz Michałowi Urbaniakowi za rolę w „Moim rowerze”.

Film Konopki został już doceniony podczas 36. FPFF w Gdyni, gdzie zdobył (ex aequo z Gregiem Zglińskim) nagrodę za Debiut reżyserski lub drugi film. Bartosz Konopka ma też na swoim koncie nominację do Oscara za wcześniejszy dokument „Królik po berlińsku”.
 

W „Lęku wysokości” wyjątkowe kreacje stworzyli Marcin Dorociński i Krzysztof Stroiński, którzy w niezwykły sposób przedstawili relacje dorosłego syna i starzejącego się, chorego psychicznie ojca. Syn – Tomek (Dorociński) jest młodym mężem i świetnie zapowiadającym się reporterem telewizyjnym. Jego poukładane życie zmienia się o 180 stopni, kiedy okazuje się, że musi zaopiekować się ojcem (Stroiński), który właśnie trafił do szpitala psychiatrycznego.

Ceremonia wręczenia Orłów 2013, na której zostaną otwarte koperty z nazwiskami laureatów, zaplanowana jest na 4 marca 2013 r.

Więcej:
http://www.pnf.pl/


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 9 lutego 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca