Film

Kino na Granicy

Dziś Kino na Granicy uczci wyjątkowy jubileusz – Studio Filmowe Kalejdoskop obchodzi 25-lecie swego istnienia

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Kalejdoskop Sp. z o. o., później przemianowane na Studio Filmowe Kalejdoskop, powstało w maju 1988 roku. W 1995 roku zyskało światowy rozgłos, gdy film „89 mm od Europy” (1993) Marcela Łozińskiego został nominowany do Oscara w kategorii krótkometrażowego filmu dokumentalnego. W Kalejdoskopie powstają filmy krótkometrażowe i pełnometrażowe, dokumentalne, fabularne, animowane, edukacyjne, historyczne i przyrodnicze, a także seriale telewizyjne i programy publicystyczne. W sumie ponad 200 produkcji, za które autorzy otrzymali ponad 100 prestiżowych nagród na krajowych i międzynarodowych festiwalach. 

Podczas cieszyńskiego przeglądu zobaczymy cztery wybrane tytuły: "Widmo", "89 mm do Europy", "Świat moich wujków" oraz "Dudi"

Studio Filmowe Kalejdoskop powołali do życia Zbigniew Domagalski, Janusz Skałkowski, Wojciech Szczudło i Piotr Śliwiński. Z całą czwórką uczestnicy Kina na Granicy będą mieli okazję spotkać się po seansie, który rozpocznie się o godz. 15.30 w Teatrze.

Elementem humorystycznym w dzisiejszym programie będzie film Macieja Bochniaka "Miliard szczęśliwych ludzi". O godz. 15.30 w kinie Central zobaczmy niezwykłą historię podboju chińskiego rynku muzycznego przez zespół disco-polo Bayer Full. Gościem pokazu będzie autor zdjęć Grzegorz Hartfiel.

Wieczorem zapraszamy tradycyjnie do Klubu Festiwalowego. Podczas ostatniego koncertu tegorocznej edycji przeglądu usłyszymy Floex, czyli Tomáša Dvořáka. Kompozytor, klarnecista, producent i artysta multimedialny łączy takie style, jak nu-jazz, muzyka elektroniczna czy współczesna muzyka poważna. Jego debiutancka płyta "Pocustone" otrzymała czeską nagrodę muzyczną Andĕl.

A już jutro:

niedziela 5.05.2013
10:00 TEATR Śmieć, miasto, śmierć – gościem będzie aktorka Gabriela Míčová
12:00 PIAST Wisła. Od źródeł do ujścia – gośćmi będą reżyser Paolo Volponi i producent Wojciech Szczudło

Serdecznie zapraszamy.


przysłano: 4 maja 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca