Film

Kino Solo już od 13 maja w Kinie Praha!

 

Gaśnie światło. Zapada mrok. Na ekranie pojawiają się pierwsze obrazy. Z głośników płynie dźwięk. Siadasz wygodnie w fotelu. W ręku kubek aromatycznej kawy. Zaczyna się kolejna podróż w inny wymiar. Spotkanie z pasją. Film. Kino. Ale czasem tak trudno wyjść z domu. Znacznie przyjemniej iść do kina z kimś. Najlepiej z przyjacielem, który dzieli naszą pasję. Wtedy seans trwa tak długo, jak długo rozmawiamy o filmie. Przy lampce wina, kolacji. W ulubionej knajpce. A gdyby tak móc wybrać się do kina w większym gronie? W gronie singli. A po filmie kontynuować rozpoczętą ucztę zmysłów? Toczyć dyskusje, śmiać się, sprzeczać...

 

W Kinie Praha już od 13 maja startuje Kino Solo – filmowe wieczory dla singli. Kino Solo to autorski projekt Klubu Singla Połówki Pomarańczy. Połówki to także pierwszy nierandkowy portal dla singli. Pomysł na seanse wyszedł z inicjatywy samych singli. Połówki Pomarańczy jak nikt inny zdążył dogłębnie poznać potrzeby tej ciągle powiększającej się (w Polsce singli jest już aż 7 milionów!) grupy społecznej. Zawsze otwarte na sugestie swoich czytelników, Połówki postanowiły wyjść im naprzeciw. Realizacja projektu mogła odbyć się tylko w kinach studyjnych, ponieważ placówki te znacznie przodują w swej branży w miastach, wyróżniają się wysokim poziomem i odchodzeniem od mainstreamowego kina, dzięki czemu stanowią miejsca idealne dla singli.

 

Założeniem projektu było to, aby „pojedynczy” miłośnicy kina mogli dobrze bawić się przy produkcjach z najwyższej półki, wśród osób podzielających ich poglądy i styl życia. Bez nachalnego podrywania, swatania – Kino Solo to projekt stawiający na kulturę i rozmowę przy symbolicznej lampce wina. Jego celem była integracja singli, pokazanie siły tej grupy oraz umożliwienie im spędzenia wieczoru na kulturalnej rozrywce. Single to osoby po trzydziestce, mieszkające w dużych miastach, zapracowane, realizujące się zawodowo. Nie odnajdują się w miejscach wypełnionych po brzegi rozbawionymi studentami, dlatego często ciężko znaleźć im rozrywkę dla siebie. Kino Solo ma być alternatywą do spędzania wieczorów samotnie w domu.

 

Projekt wystartował 14 lutego we Wrocławiu w Kinie Nowe Horyzonty. W ramach trzymiesięcznego projektu pilotażowego widzowie mieli okazję spotykać się, co 2 tygodnie i obejrzeć filmy z najwyższej półki, skłaniające do refleksji, podsycające długie rozmowy.

 

Niebywała frekwencja na seansach przeszła wszelkie oczekiwania. Z tego względu, organizatorzy zdecydowali się wdrożyć projekt na skalę ogólnopolską. Od 13 maja, projekt będzie startował w Warszawie, Poznaniu, Krakowie oraz Łodzi.

 

W Warszawie do współpracy zostało wybrane właśnie Kino Praha. Wybór ten podyktowany był prestiżem tego miejsca oraz otwartością placówki na organizację interesujących projektów. Projekt wystartuje 13 maja, a kolejne seanse będą odbywać się, w co drugi poniedziałek. Zarówno organizator jak i Kino Praha, mają nadzieję, że warszawscy single tłumnie zjawią się na oficjalnym starcie Kina Solo, aby wspólnie miło spędzić wieczór, wśród ludzi podzielających światopogląd, przy filmach z najwyższej półki.

Po każdym seansie przewidziane jest kontynuowanie wieczoru na afterparty, podczas którego na każdego gościa czeka symboliczna lampka wina oraz poczęstunek. Mamy nadzieję, że dyskusjom o filmach i nie tylko nie będzie końca.

 

Wszelkie informacje o projekcie będą regularnie pojawiać się na stronie www.kinosolo.pl oraz na stronie Kina Praha. Zapraszamy również na fanpage projektu na Facebooku gdzie codziennie czeka świeża porcja informacji, zdjęć, relacji, zapowiedzi oraz konkursów z nagrodami.

Zapraszamy na filmowe wieczory tylko dla singli

 już 13 maja w Kinie Praha!

 

 

Repertuar „Kino Solo” w Kinie Praha

13 maja – pokaz przedpremierowy filmu „ Dla Ellen”, reż. So Yong Kim

27 maja – pokaz przedpremierowy filmu „Dom na Weekend”, reż. Hans-Christian Schmid

10 czerwca – pokaz przedpremierowy filmu „Dziewczyny o wielkich sercach”, reż. Pupi Avati

24 czerwca – „Once”,  reż. John Carney

8 lipca – „Siostra twojej siostry”, reż. Lynn Shelton

22 lipca – „Wesele w Sorrento”, reż. Susanne Bier             

                                                                 

REZERWACJA BILETÓW:

 

Kasa Kina Praha

ul. Jagiellońska 26

03-719 Warszawa

tel. 22 343 03 10

 

 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 9 maja 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca