Film

Rusza trzecia edycja plenerowego Kina Perła

Wyjątkowe filmy, od Kevina Smitha, przez Johna Carpentera i Quentina Tarantino, po Todda Solondza i etiudy łódzkiej Szkoły Filmowej. Imprezowa atmosfera wśród przyjaciół. Before i after parties. Otwarta przestrzeń, a przede wszystkim najlepsza rozrywka i dobre kino. To wszystko czeka gości tegorocznej edycji plenerowego Kina Perła.

 

1 czerwca w pięciu miastach Polski startuje plenerowe nocne Kino Perła. Przez 12 tygodni, 5 dni w tygodniu, od środy do niedzieli wyświetlane będą filmowe hity. Projekcje o godzinie 20.00. Na wszystkie seanse wstęp wolny.

 

– Wystartowaliśmy dwa lata temu, organizując letnie kino w Lublinie i Zwierzyńcu pod nazwą Kino Perła. Zmotywowani i podekscytowani sukcesem, który przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania, w kolejnym roku wkroczyliśmy z naszym pomysłem także do Warszawy. Zgromadziliśmy przed nasze ekrany tysiące pozytywnie zakręconych ludzi. Mamy nadzieję, że uda nam się powtórzyć to osiągnięcie także w miastach, do których zawitaliśmy po raz pierwszy, tj. w Krakowie i Kazimierzu Dolnym – opowiada o inicjatywnie organizatorka i pomysłodawczyni Izabella Budryn.

 

– Nasza idea spodobała się mieszkańcom miast, w których działamy, porwaliśmy zarówno młodych ludzi, szukających alternatywnej i darmowej rozrywki, jak i wytrawnych koneserów dobrego kina. W tym roku chcemy zrobić jeszcze więcej, dlatego zaangażowaliśmy zespół osób, które pracowały nad repertuarem i oprawą. Dzięki temu otrzymaliśmy pozytywną mieszankę, która nikogo nie pozostawi obojętnym. Jedni nas polubią, inni znienawidzą – dodaje.

 

W tym roku Kino Perła wystartuje w: Lublinie, Zwierzyńcu, Kazimierzu Dolnym, Krakowie i Warszawie.

 

Każdy z dwunastu tygodni podzielony będzie na pokazy tematyczne: w środy – „Filmy łódzkiej Szkoły Filmowej”, w czwartki – „Mocne Kino”, w piątki – „Comedy Friday”, w soboty „Vimeo  short movies by Dawid Zalesky”, w niedziele – „Straszne Historie by Derrick Ogrodny”.

W środy emitowane będą etiudy i filmy krótkometrażowe studentów i absolwentów łódzkiej Szkoły Filmowej. Będzie to okazja, by poznać twórczość filmową młodego pokolenia. W tym roku najsłynniejsza szkoła filmowa w Polsce obchodzi 65. urodziny. W czwartki emitowane będą filmy odważne, kontrowersyjne, dla ludzi o mocnych nerwach, o ludziach z mocnymi nerwami. Piątki poświęcone będą komediom (od „Little Miss Sunshine” po „Chłopaki nie płaczą”). W soboty emitowane będą wyselekcjonowane przez Davida Zalesky’ego najlepsze filmy z Vimeo (m.in.: teledyski, modowe filmy eksperymentalne, zakazane reklamy, soft erotyka). Niedziele dedykowane będą koneserom horrorów i dreszczowców, wybranych przez Derricka Ogrodny’ego, a pokazy poprzedzone będą osobliwymi wykładami Derricka na temat horroru.

 

Kino Perła to nie tylko dobre filmy, ale także wiele wydarzeń towarzyszących, w tym koncerty, performensy, występy DJskie i clubbing.

 

Organizatorem Kina Perła jest Fundacja ArtLink, a głównym sponsorem PERŁA Browary Lubelskie.

 

Lokalizacje Kina Perła:

 

Lublin – Stary Browar przy ulicy Bernardyńskiej 15

Warszawa – patio zabytkowej kamienicy przy Klubie Utopia przy Kredytowej 9

Kraków – Klub Literki przy Berka Joselewicza 21

Zwierzyniec – zabytkowy Browar w Zwierzyńcu przy ulicy Browarnej 7

Kazimierz Dolny – ogrody Kamienicy Celejowskiej (Muzeum Nadwiślańskie)

 

 

Pokazy codziennie ok. 20.00.

Na wszystkie projekcje wstęp wolny!

Aktualne informacje na stronie: www.facebook.com/kinoperla

 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 17 maja 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca