Film

Animacje Dziecięcej Wytwórni Filmowej w TVP Kultura

Przez pierwsze trzy czwartki czerwca TVP Kultura będzie celebrować nieskrępowaną siłę dziecięcej wyobraźni. Pokażemy serię filmów animowanych powstałych w DZIECIĘCEJ WYTWÓRNI FILMOWEJ działającej przy wrocławskiej Galerii Entropia.


„Spóźniłem się, bo…” składa się z ciągu epizodów zrealizowanych przez kolejnych autorów w technice wycinanki (fot. mat. filmowe)
Podziel się: Share on emailShare on facebookShare on wykopShare on twitterShare on naszaklasaMore Sharing ServicesWięcej
W tym wydaniu filmy:

Animacja wycinankowa „Paweł i Gaweł”. Adaptacja znanego utworu Aleksandra Fredry pod tym samym tytułem, która uświadamia dokąd może doprowadzić kierowanie się w stosunkach sąsiedzkich prymitywnym pojęciem wolności.

„Spóźniłem się, bo…” - kolejne dzieci, które spóźniły się do szkoły, opowiadają dlaczego tak się stało, a ich usprawiedliwienia wypełniają całą lekcję. Film składa się z ciągu mniej lub bardziej wyssanych z palca epizodów zrealizowanych przez kolejnych autorów w technice wycinanki.

Animacja relief w glinie „Skrócona historia świata z gliny”. Skondensowany obraz powstania i zaniku życia i cywilizacji na Ziemi zrealizowany przez odciskanie przedmiotów w podłożu z gliny. Film zrealizowany we współpracy z artystą rzeźbiarzem Wojciechem Skowronkiem.

„Katastrofa Pompei” to animacja wycinankowa, której twórca urodził się w 1993 roku. Lapidarny i przejmujący obraz katastrofy starożytnego miasta zasypanego popiołem z wulkanu, który - paradoksalnie - niszcząc życie miasta pozwolił mu przetrwać w niezmienionym stanie przez wiele wieków.

„Przerwa obiadowa” – twórca tej kreskówki urodził się w 1995 roku i stworzył film o przesłaniu pacyfistycznym z humorem nawiązujący do dawnych obyczajów wojennych.

„Nie śmiecić” – autor tej animacji wycinankowej jest bodaj najmłodszy – urodził się w 2000 roku. Mimo młodego wieku Żartobliwe i przewrotne zderzył tu prawa dżungli z zasadami kultury i cywilizacji, stawiając również pytanie: co jest śmieciem? Sprzątanie wymaga uzgodnienia, co można traktować jak śmieci.

Emisja 6 czerwca, od godz. 18.05, TVP Kultura

http://www.tvp.pl/kultura/propozycje/teraz-animacje-czerwiec-z-animacjami-tworzonymi-przez-dzieci-w-galerii-entropia/11194973
https://www.facebook.com/photo.php?v=502454223159408


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 6 czerwca 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca