Film

Repertuar Kina Perła na najbliższe dwa tygodnie (10.07-21.07.2013)

Lokalizacje Kina Perła:

Lublin – Stary Browar przy ulicy Bernardyńskiej 15

Warszawa-Śródmieście – patio zabytkowej kamienicy przy Klubie Utopia przy Kredytowej 9

Warszawa-Powiśle – klub Niedorzeczni 500od1500 przy ulicy Wioślarskiej 12

Kraków – Klub Literki przy Berka Joselewicza 21

Zwierzyniec – zabytkowy Browar w Zwierzyńcu przy ulicy Browarnej 7

Kazimierz Dolny – ogrody Kamienicy Celejowskiej (Muzeum Nadwiślańskie)

Łódź – OFF Piotrkowska, podwórko klubów DOM i Spaleni Słońcem, przy ulicy Piotrkowskiej 138/140

Bydgoszcz – plac przed Domem Mody Drukarnia

 

Wszystkie seanse o godz. 21.00

10.07 (środa) ŁÓDZKA SZKOŁA FILMOWA

W środy emitowane są etiudy i filmy krótkometrażowe studentów i absolwentów łódzkiej Szkoły Filmowej. Będzie to okazja, by poznać twórczość filmową młodego pokolenia. W tym roku najsłynniejsza szkoła filmowa w Polsce obchodzi 65. urodziny.

 

SPIS FILMÓW:

 

Syn
reż. Jan Wagner
fab.
2009

Narodziny narodu
reż. Kamil Polak
anim.
2001

Koluszki Blues
reż. Bartosz Warwas
dok.
2009

Bez śniegu
reż. Magnus von Horn
fab.
2011

American Dream
reż. Jakub Wroński
anim.
2007

Uśmiech zębiczny
reż. Roman Polański
fab.
1957
 

 

 

11.07 (czwartek) Julia

Reżyseria: Eric Zonca

 

Julia na 40 lat i jest alkoholiczką. Pomiędzy kolejnymi wódkami i przypadkowymi randkami, próbuje jakoś ułożyć sobie życie i od czasu do czasu udaje jej się zdobyć jakąś pracę. Nigdy jednak nie udaje się jej zbyt długo utrzymać posady, więc cierpi na chroniczny brak gotówki. Po wyrzuceniu z kolejnej pracy, Julia, namówiona przez znajomą, postanawia porwać jej dziecko z rąk ojca. W czasie podróży do Meksyku, w którą wybiera się z porwanym Tomem, Julia powoli zaczyna dochodzić do porozumienia z samą sobą.

12.07 (piątek) Mine Vaganti


Reżyseria: Ferzan Ozpetek

 

Historia rodziny Cantone, producentów makaronu, a w szczególności dwóch braci i ich relacji z ojcem i siostrą. Jeden z nich skrywa tajemnicę, która po ujawnieniu spowoduje burzę w relacjach rodzinnych.


13.07 (sobota) Rusałka

 

Reżyseria: Anna Melikian

Na imię miała Alisa i mieszkała nad morzem. Jej życie było całkiem zwyczajne. Marzyła o balecie, śpiewała w dziecięcym chórze i chodziła do szkoły specjalnej. Kiedy miała 6 lat przestała mówić. Kiedy miała 17 przeprowadziła się do Moskwy, a kiedy miała 18 poznała jego... i zniknęła. W wielkich miastach takie rzeczy zdarzają się cały czas.

14.07 (niedziela) Noc żywych trupów

Reżyseria: George A. Romero

 

 

Silne promieniowanie kosmiczne powoduje, że zmarłe niedawno osoby ożywają i stają się krwiożerczymi zombie. W domu na odludziu grupa ludzi chroni się przez atakiem żywych trupów.

 

17.07 (środa) ŁÓDZKA SZKOŁA FILMOWA

W środy emitowane są etiudy i filmy krótkometrażowe studentów i absolwentów łódzkiej Szkoły Filmowej. Będzie to okazja, by poznać twórczość filmową młodego pokolenia. W tym roku najsłynniejsza szkoła filmowa w Polsce obchodzi 65. urodziny.

 

SPIS FILMÓW:

 

Kanał
reż. Paulina Bobrycz
anim.
2008

Kiedy ty śpisz
reż. Andrzej Wajda
dok.
1953

Przez dotyk
reż. Julia Kolberger
dok.
2007

Superstruna
reż. Andrzej Jobczyk
anim.
2009

Tam, gdzie słońce się nie spieszy
reż. Matej Bobrik
dok.
2009

Słoń
reż. Agnieszka Osiecka
fab.
1959

Nalepioki
reż. Anna Matysik
anim.
2000

Fajnie, że jesteś
reż. Jan Komasa
fab.
2004

Koszmar włosów
reż. Paweł Dębski
anim.
2007

18.07 (czwartek) Autor widmo

Reżyseria: Roman Polański

 

Były premier Wielkiej Brytanii Adam Lang zleca napisanie swoich wspomnień, za które ma otrzymać honorarium w wysokości 10 milionów dolarów, partyjnemu działaczowi Michaelowi McArze. Przed zakończeniem pracy McAra ginie jednak w zagadkowych okolicznościach. Do dokończenia autobiografii Lang zatrudnia więc profesjonalnego „ghostwritera”. Ten, w trakcie prac nad książką odkrywa sekrety, przez które znajdzie się w śmiertelnym zagrożeniu. Ktoś za wszelką cenę nie chce dopuścić do ujawnienia prawdy.

19.07 (piątek) Sex w Brnie


Reżyseria: Magnus Martens

 

Oscar, Thor, Billy i Tresko mają kryminalną przeszłość. Pracują w dziwnej fabryce gdzieś na pustkowiu, produkującej plastikowe choinki. Ale są też hazardzistami. Podobnie jak większość ludzi nic nigdy nie wygrali. Aż do teraz! Wygrali 1 739 361 norweskich koron, sumę której nie da się podzielić na cztery równe części... i właśnie teraz zaczyna się zabawa!


20.07 (sobota) Jasminum

 

Reżyseria: Jan Jakub Kolski

Rozgrywające się współcześnie "Jasminum" (to łacińska nazwa jaśminu) opowiada historię małej społeczności mnisiej. Klasztor kamedułów, w którym rozgrywa się akcja filmu, nie różniłby się od innych gdyby nie fakt, że trzech mieszkających tam zakonników pachnie w szczególny sposób. Jeden pachnie czeremchą, drugi czereśnią, a trzeci śliwą. Pewnego dnia do klasztoru przyjeżdża młoda konserwatorka malarstwa, która otrzymuje zlecenie odnowienia tamtejszych obrazów. Natasza pojawia się w Jaśminowie wraz ze swoją 5-letnią córką Gienią. Urok i dociekliwość dziewczynki wprowadzają wiele zamętu w spokojne dotąd życie mnichów...

21.07 (niedziela) Zejście

Reżyseria: Neil Marshall

 

Sześć przyjaciółek wyruszyło w góry, by odpocząć i zaznać uroków natury, ale kiedy skalna lawina uwięziła je w labiryncie ciasnych jaskiń, ich wakacje zamieniają się w najgorszy koszmar. Bez jedzenia, bez mapy, a z lękiem przed ciemnością próbują wydostać się ze śmiercionośnej pułapki, w której - jak się orientują - na ich życie czyha krwiożerczy drapieżnik. Ale kto wie, czy w warunkach ekstremalnego napięcia, strachu i przerażenia nie większym wrogiem staną się jedne dla drugich.


Wstęp na wszystkie seanse jest bezpłatny


przysłano: 9 lipca 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca