Film

Piotr Dumała jurorem festiwalu Ars Independent

Znany twórca filmów animowanych będzie wraz z Wiktorią Pelzer jednym z jurorów konkursu Czarny Koń Animacji podczas 3. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Ars Independent w Katowicach. Przegląd konkursowy odbędzie się w dniach 21-23 września w sprawdzonej podczas zeszłorocznego festiwalu przestrzeni Galerii Ateneum.

 

Piotr Dumała jest cenionym autorem takich animacji, jak „Zbrodnia i kara”, „Franz Kafka” czy „Łagodna”. Na swoim koncie ma także film fabularny pt. „Las”, który otrzymał Nagrodę Specjalną Jury za „szczególne wartości artystyczne” na festiwalu w Gdyni. Współpracuje z łódzkim Studiem Filmowym Se-ma-for, wykłada m.in. na uniwersytecie w Sztokholmie i na Uniwersytecie Harvarda w Stanach Zjednoczonych. Piotr Dumała będzie także bohaterem retrospektywnego przeglądu w ramach katowickiego festiwalu.

 

W jury konkursu animacji zasiądzie także Wiktoria Pelzer związana z wieloma międzynarodowymi festiwalami filmowymi organizowanymi w Niemczech i Austrii. Pelzer jest kuratorką sekcji animacji na festiwalu Vienna Independent Shorts oraz koordynatorką programu festiwalu Crossing Europe w Linzu.

 

W ramach sekcji Przed Debiutem prezentującej najciekawsze prace studentów znanych szkół animacji goście festiwalu obejrzą dzieła powstałe w duńskim The Animation Workshop, paryskiej Szkole Obrazu Gobelins oraz poznańskim Uniwersytecie Artystycznym. Dodatkowo w programie festiwalu znajdzie się także przegląd współczesnej czeskiej animacji zebranej w dwóch grupach: „Nowa fala czeskiej animacji” oraz „Od roku zero - czeska animacja lat 2000-2010".

 

Więcej informacji dotyczących festiwalu znajduje się na stronie www.arsindependent.pl oraz na profilu festiwalu w portalu Facebook.

 

Organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Ars Independent jest Instytucja Kultury Katowice – Miasto Ogrodów. Festiwal odbędzie się w dniach 20-29 września 2013 w Katowicach.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 19 lipca 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca