Twórcy „Anomalii” przygotowują komedię

Jessica Woodwarth i Peter Brosens, reżyserzy filmu „Anomalia”, który w najbliższy piątek, 9 sierpnia pojawi się w polskich kinach, przygotowują kolejny film, tym razem komedię, która będzie nosić tytuł „Kebab Royal”. W tej chwili para reżyserów podróżuje po Bałkanach w poszukiwaniu lokacji do filmu. Zdjęcia do projektu zaplanowane są na wiosnę przyszłego roku. To kolejna, po „Anomalii” paneuropejska produkcja Brosensa i Woodworth. Ich poprzednie dzieło „Anomalia” było pokazywane na ponad 50 międzynarodowych festiwalach filmowych, zdobywając nagrody w Wenecji i Valladolid.
 
„Kebab Royal” ma być opowieścią o pogoni za szczęściem, drwiącą z absurdów Europy – przestarzałych instytucji, stereotypów a także dylematów politycznych Belgii.
 
Bohaterem „Kebab Royal” jest Nicolas, fikcyjny król Belgów, który tuż przed wstąpieniem Turcji do Unii Europejskiej wyrusza do Istambułu z misją uzdrowienia sytuacji ekonomicznej tego kraju. Tymczasem źle zaczyna się dziać w samej  Belgii –podczas nieobecności króla Flandria ogłasza niepodległość. Nicolas, aby ocalić królestwo, musi jak najszybciej wrócić do Brukseli. Jego plany krzyżuje  słoneczna burza, która paraliżuje komunikację na całym świecie: nie działają telefony, nie latają samoloty. Powrót do Belgii wydaje się być niemożliwy. W tej sytuacji Nicolasowi pozostaje jedynie podróż drogą lądową, przez Bałkany. W trakcie wyprawy nieraz będzie musiał stawiać czoła kolejnym zdarzeniom losowym i niefortunnym wypadkom. Po drodze spotka również kobietę, w której zakocha się od pierwszego wejrzenia.
 
„Kebab Royal” zabierze widzów w szaloną wyprawę po niesamowitych krajobrazach Turcji, Bułgarii, Serbii, Czarnogóry, Albanii. Imponujące widoki, poczucie humoru, poezja i piękna muzyka - to brzmi jak tylko udany przepis na brawurową komedię.
 
Film „Kebab Royal” duetu reżyserskiego Jessiki Woodworth i Petera Brosensa trafi do kin prawdopodobnie na początku 2015 roku. Tymczasem już od 9 sierpnia widzowie będą mogli zobaczyć ich inną produkcję - „Anomalię”, apokaliptyczną wizję świata, w którym natura zawiesza swoje istnienie.

 
„Anomalia” przedstawia mieszkańców małej rolniczej wioski. Kończy się zima i wszyscy świętują nadejście wiosny.  Na pobliskim wzgórzu układają stertę ze świątecznych choinek i w procesji niosą wielkie drewniane figury. Jednak stos, mający być podziękowaniem za poprzednie zbiory i ofiarą za nowe, nie zapala się. Spodziewana wiosna nie nadchodzi a natura pogrąża się w stagnacji. Zamiast budzić się do życia wszystko powoli obumiera. Koguty przestają piać, giną pszczoły w pasiekach, krowy nie dają mleka a na drzewach nie pojawia się żaden zielony liść.  Mieszkańcy barykadują się w domach i pilnując kończących się zapasów żywności. Próbują znaleźć winnego obecnej sytuacji. Widmo głodowej śmierci zmusza rolników do ponownego ułożenia stosu, na którym tym razem mają zamiar złożyć ofiarę z człowieka...
 


Opinie prasy o filmie „Anomalia”:
 

Poruszające doświadczenie! Tym silniejsze, jeśli uświadomimy sobie, że zaburzenie praw natury w naszym świecie już się powoli dokonuje. „The London Film Review”
Niekończąca się, ponura zima przypomina słynne obrazy Brueghela i filmy Tarkowskiego.  „Vanity”
 
Przejmujący i pięknie skomponowany film. „Eye for Film”
 
Mroczny i surrealistyczny  film o ludzkich zachowaniach w obliczu niezrozumiałych praw natury. Wspaniały film w klimacie opery. „Sound and Sight”
 
Peter Brosens i Jessica Woodworth w „Anomalii” malują nieubłagany i stopniowo przerażający obraz świata, w którym równowaga między człowiekiem a naturą zostaje zniszczona. „Film.com”
 
Dystrybutorem filmu „Anomalia” jest Vivarto. Premiera 9 sierpnia 2013 roku.


Zwiastun:
https://www.youtube.com/watch?v=UPtRXhzLy6E&feature=c4-overview&list=UUeF9ZYo_G-hK9E-LSqCA5YA
 

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 5 sierpnia 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło