Film

Otwarcie Kina 3D Wytwórnia – nowe oblicze łódzkiej „Fabryki Snów”

15 września 2013 rozpocznie działalność Kino 3D Wytwórnia. Nowe miejsce wzbogaci ofertę kulturalną klubu Wytwórnia oraz stanie się częścią projektu Łąkowa 29. Kino powstało dzięki Grupie TOYA.

 

Dawna sala projekcyjna 10A Wytwórni Filmów Fabularnych zyskała nową jakość. Kino zaprojektowane po wojnie przez Jakuba Kirszensztajna, słynęło z wzorcowej akustyki. Wysokiej klasy sprzęt do projekcji 3D, nagłośnienie i przestrzeń, odtworzona przy udziale ekspertów, współpracujących z TOYA Studios, sprawiają, że to miejsce odzyskało właściwości i klasę, jaką miało przed laty. Dziś jest to jedna z najnowocześniejszych sal kinowych w Polsce, odrestaurowanych w duchu minionej epoki. Łącznie pomieści 169 widzów.

 

- Program kina skierowany będzie zarówno do widzów, którzy chcą oglądać najgłośniejsze światowe premiery, ale również znaleźć w repertuarze artystyczne i niszowe produkcje - mówi Mariola Wojtysiak, prezes TOYA Studios, operatora kina. - W ofercie pojawią się najważniejsze obrazy polskiego i europejskiego kina oraz wybrane pozycje hollywoodzkie, w tym także realizowane w technologii 3D - dodaje.

 

Wizytówką miejsca staną się przeglądy tematyczne, mini retrospektywy reżyserów, których nowe filmy wchodzą właśnie na ekrany polskich kin, a także pokazy specjalne produkcji nagradzanych na światowych festiwalach filmowych.

 

- Chcemy, żeby Kino 3D Wytwórnia było miejscem opiniotwórczym – mówi Przemysław Glajzner, koordynator kina. - Przez cały rok na widzów będą czekać tu liczne wydarzenia dodatkowe, jak spotkania z przedstawicielami branży, panele dyskusyjne i warsztaty. Dzięki temu widzowie poznają tajniki pracy na planie, współczesne technologie filmowe oraz, dzięki współpracy z TOYA Studios, szczegóły z zakresu postprodukcji dźwięku i obrazu – opowiada Przemysław Glajzner.

 

W Wytwórni i Kinie 3D Wytwórnia będzie można wziąć udział w piątej edycji Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej KAMERA AKCJA, który jest jedynym wydarzeniem w Polsce, poświęconym działalności krytyków filmowych. Ponadto kino będzie zaangażowane we współpracę przy programach edukacyjnych, takich jak Akademia Planete+ Doc.

 

W sali o nazwie „-1”, gdzie również organizowane będą projekcje, widzowie aktywnie włączą się w życia kina i sami zdecydują, które filmy chcieliby zobaczyć na dużym ekranie.

Oficjalne otwarcie Kina 3D Wytwórnia uświetni pokaz „Kongresu”, najnowszego filmu Ariego Folmana, autora „Walca z Baszirem“ – obraz powstał na podstawie „Kongresu futurologicznego” Stanisława Lema. W programie uroczystości znajdziemy również „Dark Horse” w reżyserii Todda Solondza. Bilety na pokazy 15 września dostępne są za pośrednictwem strony internetowej w cenie 30 zł i 15 zł (z kartą klubu Wytwórnia).

 

Kino 3D Wytwórnia znajduje się na terenie kompleksu Łąkowa 29, dawnej siedziby łódzkiej Wytwórni Filmów Fabularnych. Dzięki rewitalizacji przeprowadzonej przez Grupę TOYA, dziś pod tym adresem mieści się nowoczesny biurowiec MediaHUB, czterogwiazdkowy hotel DoubleTree by Hilton, klub Wytwórnia, oraz studia dźwiękowe TOYA Studios. Siedziby mają tutaj firmy i instytucje związane z filmem, kulturą i nowymi technologiami. Sala kinowa stanowi także zaplecze konferencyjne hotelu.

 

www.kinowytwornia.pll

 

Repertuar Kina 3D Wytwórnia:

Pełen repertuar: www.kinowytwornia.pl/aktualny_repertuar.html?date=15.09.2013

 

Ceny biletów do Kina 3D Wytwórnia:

30 zł – bilet normalny na seans 2D

15 zł – bilet na seans 2D dla posiadaczy karty klubowej Wytwórni

40 zł – bilet normalny na seans 3D

20 zł – bilet na seans 3D dla posiadaczy karty klubowej Wytwórni

Koordynator kina:

Przemek Glajzner, Tel. 797 005 503, przemek.glajzner@wytwornia.pl

PR Manager Wytwórni:

Dominika Kawczyńska, Tel. 797 005 502, dominika.kawczynska@wytwornia.pl

Biuro prasowe Grupy TOYA:

Łukasz Myszka, Tel. 502 703 909, lukasz.myszka@toya.net.pl

Ewa Kowalczyk, Tel. 797 005 100, ewa.kowalczyk@toya.net.pl

Materiały prasowe:

http://www.kinowytwornia.pl/materialy_prasowe.html

Portale społecznościowe:

https://www.facebook.com/kinowytwornia

https://twitter.com/Kino3DWytwornia

Sprzedaż biletów online:

https://ekobilet.pl/kino-wytwornia

 

Grupa TOYA

TOYA Telewizja 3G, Internet, Telefonia – jeden z największych w Polsce operatorów kablowych z udziałem kapitału polskiego. Zapewnia dostęp do telewizji cyfrowej, szerokopasmowego Internetu

oraz telefonii stacjonarnej. Swoje usługi świadczy dla 160 tysięcy Abonentów w kilku miastach własnej sieci (Łódź, Pabianice, Przemyśl, Kutno, Mysłowice, Piotrków Trybunalski, Pisz) oraz

dostarcza sygnał telewizji cyfrowej do 70 tysięcy gniazd sieci parterskich na terenie całej Polski.

 

TV TOYA – program lokalny od marca 1997 r. codziennie, przez kilkanaście godzin, własne serwisy informacyjne, reportaże, relacje na żywo, transmisje sportowe. Ponad 40 cyklicznych

programów informacyjnych, interwencyjnych, kulturalnych, sportowych, ekonomicznych, edukacyjnych i rozrywkowych w ramówce.

 

TOYA Studios – Unikalny w skali europejskiej, multimedialny kompleks studiów nagrań i postprodukcji dźwięku oraz hal zdjęciowych. Miejsce o bogatej tradycji (dawna Łódzka Wytwórnia

Filmów Fabularnych), zaprojektowane przez najlepszych architektów i akustyków, gdzie udźwiękowiana, zgrywana lub miksowana jest ponad połowa polskiej produkcji kinematograficznej.

 

Miesięcznie udźwiękawia się również setki godzin filmów fabularnych i dokumentalnych.

Wytwórnia – jeden z największych łódzkich projektów artystyczno-kulturalnych. W miejscu dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych działa dziś nowa Wytwórnia, oferująca łodzianom rozrywkę i

kulturę na najwyższym poziomie: koncerty, festiwale, imprezy filmowe, spektakle teatralne, wystawy sztuki...

 

DoubleTree by Hilton Łódź – czterogwiazdkowy hotel światowej mark, hale kongresowe, silne zaplecze technologiczne i multimedialny biurowiec klasy A, MediaHUB, tworzą przestrzenie dla

kongresów i festiwali na światowym poziomie.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 3 września 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca