Film

Przenieś się w wirtualny świat Lema

Już 13 września na ekrany polskich kin wejdzie głośny „Kongres” w reżyserii Ariego Folmana, twórcy nominowanego do Oscara „Walca z Baszirem”. To długo oczekiwana, wizjonerska produkcja oparta na motywach „Kongresu futurologicznego” Stanisława Lema, jednego z najwybitniejszych twórców literatury fantastyczno-naukowej na świecie.

Zanim film zadebiutuje w kinach widzowie sami mają szansę przenieść się na chwilę w wirtualny świat „Kongresu” i stworzyć swojego awatara dzięki specjalnej aplikacji, którą można znaleźć pod tym adresem: https://www.facebook.com/thecongressmovie/app_214524795369309

W „Kongresie” zacierają się granice między rzeczywistością i fikcją: słynna aktorka Robin Wright, gra tu samą siebie. Wielkie hollywoodzkie studio zwraca się do niej z niezwykłą propozycją. Wright może zostać „zeskanowana” dzięki zaawansowanej technologii cyfrowej, osiągając tym samym wieczną młodość. Od tej pory wszystkie jej role zagra wirtualna kopia. Decyzja, którą podejmuje kobieta okazuje się początkiem jej podróży przez świat przyszłości, w którym potężne studia filmowe i koncerny farmaceutyczne oferują totalne formy rozrywki, manipulując ludzką świadomością.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 11 września 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca