Film

Zaangażowany czeski dokument

 

Emocjonujący pejzaż współczesnej Pragi, pełne dynamiki urban story, opowieści o miejskim aktywizmie, protestach antyrakietowych - tak wygląda program przeglądu nowego czeskiego dokumentu Czeskie dokumenty proszę!, który odbędzie się w dniach 25 -29 września
w kinie Muranów.

 

Przegląd rozpocznie się 25 września, o godzinie 20:00 pokazem filmu Auto – mat, reż.  Martin Mareček. Po filmie spotkanie z reżyserem.


Auto – mat to inspirująca, emocjonująca i dowcipna dokumentalna przygoda reżysera Martina Marečka, która w zabawny sposób szuka odpowiedzi na pytania związane z życiem w mieście i pędzącą cywilizacją. Jest to opowieść o ulicach pełnych rowerów, fałszywych obietnicach polityków, śmierci, ale przede wszystkim o nadziei. Dowcipny obraz łączy elementy dokumentu z animacją, klipem muzycznym i homemade wideo. Swawolnie opowiada o fascynującej próbie zmiany swojego miasta, o rozwoju inicjatywy od poetycznych demonstracji przeciwko samochodom, po konstruktywny komponent żywego społeczeństwa obywatelskiego.
Film – widokówka, film-gest, film-akcja.

 

Nagrody:

Jihlava International Documentary Film Festival 2009: Nagroda publiczności

CINEMABIENTE 2010:  Nagroda Jury Studenckiego

Pokazy na festiwalach:

Yamagata International Documentary Film Festival, Japonia; International Documentary Film Festival Jeden svět, Czechy; Visions du Reel , Szwajcaria; DOK Leipzig, Niemcy; CPH Dox, Dania

Zwiastun filmu: https://www.youtube.com/watch?v=0fuJpA9mR0c


Bilety: 10 zł
Więcej informacji: www.muranow.gutekfilm.pl

Organizatorzy: kino Muranów | Czeskie Centrum w Warszawie | Czeskie Narodowe Archiwum Filmowe

Patroni medialni: Dziennik Opinii Krytyka Polityczna, Kwartalnik Respublica NOWA, Visegrad Insight, F5, Co Jest Grane, TOK FM, Aktivist, Art&Business, 5kilo kultury.

 

25 września 2013, 20:00

Zdjęcia



Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 17 września 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca