Film

Zwiastun największego filmowego wydarzenia roku „The Story of Film – Odyseja filmowa”!

 

Zapraszamy do obejrzenia zwiastuna „The Story of Film” zupełnie wyjątkowego filmowego projektu. To złożona z 15 części historia kina, dziejąca się na 6 kontynentach i obejmująca 12 dekad. Jej niezwykłość polega również na tym, że to bardzo subiektywna opowieść Marka Cousinsa, irlandzkiego reżysera, krytyka filmowego i wielkiego pasjonata kina, który jako prowadzący program „Scene On Scene” przeprowadzał wywiady m.in. z Davidem Lynchem, Martinem Scorsese, czy Romanem Polańskim. - Kino to moje życie - mówi twórca „The Story of Film”. - Dzięki niemu moje życie stało się lepsze, więc teraz chciałbym zwrócić mu ten dług.

 

Ta zakrojona na olbrzymią skalę produkcja jest adaptacją książki Cousinsa o tym samym tytule. Traktuje ona o tym, jak na filmowców wpływają wydarzenia ich czasów, a także inni twórcy kina. Ekipa „The Story of Film” odwiedziła kluczowe dla rozwoju tej sztuki miejsca i przeprowadziła wywiady z jej wielkimi osobowościami, wśród których znaleźli się m.in. Stanley Donen, Kyoko Kagawa, Gus van Sant, Lars Von Trier, Claire Denis, Bernardo Bertolucci, Robert Towne, Jane Campion czy Claudia Cardinale.

 

Zwiastun filmu: 

 

„The Story of Film”, które było wielkim wydarzeniem ostatniej edycji festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty, wejdzie na ekrany polskich kin studyjnych 4 października, a już jutro zapraszamy na ostatni pokaz prasowy filmu, który odbędzie się w kinie Muranów o godzinie 11:00. Pokazane zostaną odcinki drugi i czternasty.

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 19 września 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca