Film

„Życie Adeli” kasowym hitem we Francji!

 

„Życie Adeli: Rozdział 1 i 2”, zwycięzca festiwalu filmowego w Cannes, trafił do francuskich kin w ubiegły weekend i w ciągu pierwszych dni wyświetlania zgromadził na swoim koncie ponad 261 tysięcy widzów. Jest to rekordowe otwarcie filmu nagrodzonego Złotą Palmą w ostatnich latach. Taką frekwencją z weekendu otwarcia nie mogły pochwalić się ani „Miłość” (165 tys. widzów), czy „Biała wstążka” (126 tys.) Michaela Haneke, jak i „Drzewo życia” (191 tys.) Terrence’a Malicka.

 

Wszystko wskazuje na to, że ta „wspaniała opowieść o miłości”, jak określił film Steven Spielberg, szef canneńskiego jury, stanie się jednym z największych  przebojów europejskiego kina w tym roku. „Życie Adeli” trafi na polskie ekrany już w najbliższy piątek.

 

Nagrodzony Złotą Palmą film zaczyna się, w momencie gdy tytułowa bohaterka przeżywa pierwsze zauroczenie, pierwszy seks, miłosne rozczarowanie. Jedna rzecz nie ulega dla niej wątpliwości: dziewczyny chodzą z chłopakami. Jej życie zmienia się jednak na zawsze, gdy pewnego razu spotyka Emmę, młodą kobietę o niebieskich włosach. To właśnie dzięki niej Adela odkryje swoje pragnienia i kobietę w sobie. Na oczach widzów Adela dojrzewa, poszukuje swojej życiowej drogi, gubi ją i znowu odnajduje...

 

Zwiastun filmu: https://www.youtube.com/watch?v=3E-c_Er1jAo

 

Film wejdzie na ekrany polskich kin 18 października.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 15 pazdziernika 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca