Film

PRZEGLĄD FILMÓW KIM KI-DUKA w Kinie Praha!

 

Kino Praha zaprasza na Przegląd Filmów Kim Ki-Duka w dniach od 31 października do 2 listopada, w trakcie którego będzie można zobaczyć najlepsze filmy koreańskiego reżysera. W ramach przeglądu odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu „Pieta”, nagrodzony Złotym Lwem na ubiegłorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Bilety tylko 7 złotych!

 

W dniach od 31 października do 2 listopada zapraszamy do Kina Praha na Przegląd Filmów Kim Ki-Duka. W ramach przeglądu wyświetlimy najlepsze filmy z twórczości znanego koreańskiego reżysera Kim Ki-Duka.

W programie znajdą się filmy docenione zarówno przez krytyków na festiwalach, jak i przez publiczność.

Przegląd rozpocznie przedpremierowy pokaz najnowszego filmu Kim Ki-Duka – „Piety”, nagrodzonego Złotym Lwem na ubiegłorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Zapraszamy miłośników twórczości filmowej Kim Ki-Duka do Kina Praha na niezapomniane seanse. Bilety tylko 7 złotych!

 

W programie pojawią się następujące tytuły:

 

Pieta – pokaz przedpremierowy – Bezkompromisowy Gang-do trudni się ściąganiem długów od tych, którzy mieli nieszczęście pożyczyć pieniądze od gangsterów. Kompletnie pozbawiony skrupułów, z zimną krwią okalecza dłużników, aby mogli uzyskać odszkodowanie. Pewnego dnia w jego domu pojawia się tajemnicza kobieta, Mi-son. Twierdzi, że jest matką, która porzuciła go po urodzeniu.

Wiosna, lato, jesień, zima… i wiosna - Film w niezwykle spokojny sposób, pozbawiony mas dialogu i nagłych zwrotów akcji ukazuje nam ludzkie życie. Wraz z młodym mnichem przeżywamy historię jego życia od wiosny aż po zimę. Jest to niezwykła, metaforyczna opowieść o ludzkiej egzystencji.

Oddech Film urzeka swoją prostotą i brakiem patosu. Jest to niecodzienny obraz relacji między kobietą i mężczyzną. Dwoje pierwszoplanowych bohaterów to kobieta – Yeon, którą mąż nieustannie zdradza, nie zachowując nawet pozorów dobrego małżeństwa, i mężczyzna - Jang Jin, skazany na śmierć za zamordowanie żony i córki odczekuje wyroku.

Łuk - Film opowiada o wyjątkowym uczuciu pomiędzy staruszkiem, a nastoletnią dziewczyną. Oboje mieszkają na łodzi dryfującej u wybrzeży Korei. On żyje z pieniędzy wędkarzy, których okazjonalnie zwozi na pokład. Ona przepowiada im przyszłość. Oboje wydają się być zadowoleni z takiego układu, do momentu, gdy dziewczyną nie zaczyna interesować się jeden z młodych wędkarzy.

Time - Młoda kobieta, Seh-hee, przekonana, że przestała pociągać fizycznie mężczyznę, którego kocha - Ji-woo, postanawia poddać go próbie i sprawdzić, czy z jego strony uczucie nie było czysto powierzchowne. Opuszcza go więc, bez słowa znikając z jego życia i poddaje się operacji plastycznej. Pół roku później, po zagojeniu ran, z nową piękną twarzą, dziewczyna zaczyna śledzić swojego byłego chłopaka, a w końcu doprowadza do konfrontacji podając się za kogoś innego.

 

Zapraszamy na Przegląd Filmów Kim Ki-Duka

w dniach 31 października -2 listopada w Kinie Praha!

 

PROGRAM – Przegląd Filmów Kim Ki-Duka

Cena biletu – 7 zł

 

31 października (czwartek):

godz. 20.00– Pieta – pokaz przedpremierowy

1 listopad (piątek):

godz.18.45 - Oddech

godz.20.30 - Time

2 listopad (sobota):

godz.18.45 – Łuk

godz.20.30 - Wiosna, lato, jesień, zima… i wiosna

 

INFORMACJA:

Kasa Kina Praha

ul. Jagiellońska 26

03-719 Warszawa

tel. 22 343 03 10


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 24 pazdziernika 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca