Film

Jak zostać aktorem? Trwa nabór do szkoły aktorskiej Romy Gąsiorowskiej

 

Zajęcia dla początkujących aktorów, dla hobbystów i szykujących się do pracy aktora. Nauka samoświadomości. Zaawansowany art coaching. Przygotowanie do egzaminów na studia. Indywidualny tok nauczania. Dykcja, impostacja i improwizacja. Walka ze stresem. Przygotowanie do castingu. To wszystko znaleźć można w najnowszej ofercie aktoRstudio, szkoły dla aktorów założonej przez Romę Gąsiorowską.

 

 

26 października ruszyła druga edycja elitarnej szkoły aktorskiej Romy Gąsiorowskiej. Zajęcia odbywają się na warszawskiej Pradze przy ul. Lubelskiej 30/31, gdzie młodzi adepci sztuki aktorskiej będą doskonalić warsztat pod okiem doświadczonych aktorów i nauczycieli.

– Od ponad siedmiu lat pracuję z młodzieżą z różnych stron Polski, prowadząc warsztaty aktorskie, i rozwojowe, głównie zajęcia z psychodramy. W pewnym momencie zwrócił moją uwagę fakt, że nadal brakuje w Polsce prywatnej szkoły aktorskiej, która proponowałaby nowoczesne metody nauczania. Mamy wyjątkowo zdolną młodzież, która tylko czeka, by odkryć jej potencjał. Dlatego zebrałam grupę docenionych, spełnionych i czynnych zawodowo aktorów teatralnych i filmowych, którzy wspólnie działają, by kolejne lata wydały pokolenia jeszcze lepszych aktorów – mówi Roma Gąsiorowska. 

 

Wśród wykładowców aktoRstudio znajdują się między innymi: Michał Żurawski, Przemysław Bluszcz, Małgorzata Buczkowska-Szlenkier, Magdalen Kuta, Marta Ścisłowicz, Lech Łotocki, Anna Kozłowska, Kamila Salwerowicz, Anna Bojara, Jakub Pałys, Adam Woronowicz, Piotr Głowacki, Aleksandra Konieczna, Lena Skrzypczak-Frankiewicz, Wojciech Urbański, Anna Wieczór i Kasia Wolińska.

 

Materiał na aktora

Zajęcia w aktoRstudio prowadzone są w systemie weekendowym, a obejmują dwa roczne kursy: kurs aktorski oraz kurs przygotowujący do egzaminu na studia.

Uczestnicy kursu aktorskiego poznają podstawy pracy zawodowego aktora. Zawiera 277 godzin zajęć z technik aktorskich wzbogaconych o naukę samoświadomości i procesu rozwoju osobowości artystycznej. Kurs koncentruje się na aktorstwie filmowym i pracy przed kamerą, uczy świadomości emocji i sposobów ich przekładania na język filmu, a także budowania roli w filmie, sposobów radzenia sobie na castingu oraz wypracowania własnej wyjątkowości artystycznej.

 

– Nasi słuchacze mają szansę zetknąć się z czynnymi zawodowo aktorami, którzy zdradzają im tajniki technik i metod dochodzenia do spektakularnych efektów, a przede wszystkim mają bezpośredni kontakt z reżyserami castingów oraz reżyserami, którzy nie tylko kompletują obsady filmów i seriali, projektów offowych czy teledysków, ale często szukają ciekawych twarzy do statystowania, epizodów i ról w filmach – tłumaczy Roma Gąsiorowska.

 

Kurs zakończony jest spektaklem dyplomowym wystawianym trzykrotnie pod koniec czerwca 2014 roku oraz przygotowaniem demo każdego z uczestników.

Z kolei kurs przygotowujący do egzaminu przeznaczony jest dla osób, które wybierają się do szkół aktorskich. Kurs oferuje przede wszystkim: pomoc w wyborze tekstów, naukę wiersza, prozy (klasycznej i współczesnej), naukę dykcji, impostacji, zajęcia z wiedzy o teatrze i ruchu. Koncentruje się na oczekiwaniach komisji rekrutacyjnych, buduje świadomość i siłę sceniczną oraz pomaga przy doborze tekstów, które pozwolą w pełni ujawnić najmocniejsze strony kandydata.

 

– Najtrudniejszy jest pierwszy krok. Większość z ubiegających się o zaszczytne miano studenta szkoły aktorskiej nie zdaje egzaminów przy pierwszym podejściu. Chcemy, aby nasi uczniowie, przygotowując się do egzaminów, nie tylko poznali podstawy programowe, nie tylko wybrali teksty zgodne z ich osobowością, ale także, by nauczyli się, jak walczyć ze stresem wszechobecnym w życiu aktora – zdradza Roma Gąsiorowska.

Choć kursy startują w październiku, na zajęcia można zapisać się w każdej chwili. Szkoła oferuje bowiem indywidualny tok nauczania modyfikując formy płatności adekwatnie do pozostałych godzin kursu. Wyróżnia nas elastyczne  i indywidualne podejście do uczestników kursu.

 

Od amerykańskiej szkoły do agencji aktorskiej

Studium aktoRstudio powstało w ubiegłym roku, ale już zyskuje na popularności zarówno wśród słuchaczy i uczestników, jak i w środowisku aktorskim oraz reżyserskim. Profil szkoły wzorowany jest na najbardziej znanej amerykańskiej szkole aktorskiej. Zajęcia są intensywne i stawiają na praktykę, tj. oswajanie się z kamerą, pracę z reżyserem oraz naukę kontrolowania emocji.

– W przyszłym roku chciałabym widzieć aktoRstudio nie tylko jako studium aktorskie, z którego wychodzą wspaniali przyszli aktorzy, ale także jako profesjonalną agencję aktorską. Odkąd założyłam szkołę, reżyserzy castingów pytają mnie, czy nie znam jakiś obiecujących, młodych aktorów, którzy mogliby zagrać w ich filmie. Fakt, że po roku działalności aktoRstudio już zgłaszają się do mnie twórcy filmów, jest dla mnie największą nagrodą i wyznacznikiem sukcesu – mówi Roma Gąsiorowska.

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 5 listopada 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca